Кохання на карантині: чи можливо у Вінниці одружитись чи розлучитись під час пандемії

15:19
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Оновлено: 5 Січня 2021, в 15:57

Аби не допустити поширення коронавірусної інфекції, в Україні з 12 березня до 24 квітня оголошено карантин. Також з 25 березня запроваджено режим надзвичайної ситуації. 

Та попри це, люди продовжують кохати, робити пропозиції руки та серця, прагнуть одружитися, або ж навпаки – розлучитися (до речі, так само як подати заяву на одруження, розлучитися можна онлайн). VежА поцікавилася, як можливо це зробити в умовах карантину.

 

 

Що можна, що ні

Як розповіла нам телефоном очільниця міського РАЦСу Юлія Романенко, у зв’язку з карантином у роботі усіх відділів РАЦС відбулись певні зміни.

Безпосередньо прийом громадян здійснюватиметься тільки при реєстрації народження чи реєстрації смерті та видачі архівних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, необхідних для підтвердження при підзахороненні.

Також фізично у РАЦСі відбуваються церемонії за поданими до карантину заявами (реєстрація чи розірвання шлюбу). При цьому парам все ж радять перенести ці процедури.

Прийом інших заяв, окрім зазначених, видача документів чи довідок наразі не здійснюється. Зазначимо, що змінено й графік роботи РАЦСів: з вівторка по суботу з 10:00 до 17:00.

Як відбуваються одруження та розлучення

На період карантину нові заяви на розлучення чи одруження приймаються лише онлайн – за допомогою Єдиного веб-сервісу Міністерства юстиції, де також можна отримати онлайн-консультацію.

При подачі заяв наречений та наречена обов’язково мають мати Електронний цифровий підпис, інакше заяву не приймуть. Також обов’язково потрібно сплатити державне мито, що можна зробити онлайн.

За даними у міському РАЦСі, за період карантину заяви на реєстрацію шлюбу онлайн подали 11 пар. Онлайн-заяв від охочих розлучитись під час карантину та тривалий період до нього не надходило.

Що стосується реєстрації шлюбів згідно з поданими до карантину заявами, то вони, звісно, відбуваються з певними змінами.

– Людям, які до нас звертаються на консультацію, ми радимо утриматись від відвідування громадських місць. Але якщо у них була призначена дата реєстрації шлюбу на час карантину і вони подавали свою заяву значно раніше, а також якщо в них є бажання все ж здійснити цю реєстрацію, то ми її здійснюємо, – каже Юлія Романенко.

За її словами, частина пар переносить дату, але більшість все ж приходить до РАЦСу, щоб одружитись чи розлучитись. Для одружень у міському РАЦСі виділили спеціальну локацію. На церемонію пускають лише самих наречених, які обов’язково мають бути в захисних масках. Гості мають очікувати на вулиці.

Сама церемонія позбавлена музичного супроводу, але коротке вітальне слово представник РАЦСу, звісно, проголошує. З 17 березня у міському РАЦСі таким чином одружилось близько 40 пар.

Що стосується реєстрації новонароджених, Юлія Романенко підкреслила, що в цій процедурі відбулись деякі зміни. Якщо раніше при народженні дитини був передбачений місяць для її реєстрації, то наразі такого часового обмеження немає.

– На період карантину перебіг термінів зупиняється. Якщо громадяни зареєструють свою дитину пізніше, після завершення карантину, то жодних санкцій до них застосовано не буде. Але якщо в них (батьків – авт.) є бажання здійснити цю процедуру, ми документи приймаємо.

Гарячі лінії відділів державної реєстрації актів цивільного стану можна переглянути ТУТ.

Читайте також: Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації по всій країні та продовжив карантин

Читайте також: Епідемія “к”: як безпечно та цікаво “прожити” карантин

Читайте також: #Язалишаюсявдома: як працювати продуктивно та комфортно в домашніх умовах

Читайте також: Вінницький Центр планування сім’ї запровадив онлайн-консультування: перелік контактів

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.