Книги на колесах: Вінниччиною їздитиме “Букмобіль”. ВІДЕО

12:52
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Нещодавно в області з’явилася бібліотека на колесах. Це бус, який переоблаштували під “читальну залу” бібліотеки з полицями різножанрових книг, газет і журналів. А ще тут є доступ до інтернету та можна зробити ксерокопію і це все – безкоштовно.

Презентували такий “бібліобус” у Зарванцях, про що зняв сюжет «5 канал».

Наразі у 14 селах Вінницького району немає стаціонарних бібліотек, тому букомобіль їздитиме саме туди.

  • Упродовж 15 років у нас щорічно закривається одна бібліотека, а зараз обмежене фінансування, – розповідає директорка централізованої бібліотечної системи Тетяна Мазур. – Ці книжки у нас коштують 70 гривень, а якщо дитяча, то 50-60. Бюджет районний не «розтягується», тому виникла така проблема.

Тому головна мета такого «нововедення», яке планували протягом трьох років – доступність до літератури у найвіддаленіших селах.

Бібліобус – справжня дивина для місцевих сіл, однак в першу чергу привертає увагу дітей, які з цікавістю все розглядають. До речі, у букмобілі можна не лише взяти обрану книгу чи журнал, а залишитися і почитати на місці.  Ще одна послуга – замовити літературу, якої не було в наявності.

  • На кожне село буде вестися свій щоденник, ­записуватимемо у формуляр та інформуватимемо, коли приїдемо наступного разу, – каже завідувачка пересувної бібліотеки Марія Різник.

У бібліотеки на колесах п’ятиденний робочий графік за яким вона щодня відвідуватиме два села, розташованих неподалік один від одного.