Класична музика, джаз та балет: у Вінниці відбудеться фестиваль імені Чайковського та фон Мекк

11:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

В середині травня у Вінниці відбудеться свято класичної музики під назвою XVI Міжнародний фестиваль імені Чайковського та фон Мекк.

Основна частина цьогорічного фестивалю триватиме протягом чотирьох днів – з 14 по 17 травня у Вінницькій обласні філармонії ім. Леонтовича. 18-го та 19 травня відбуватимуться додаткові, пов’язані із фестивалем події, але в інших місцях.

– Від Аргентини до Китаю, від Бетховенських сонат до ‘Classic in Jazz’, від фортепіанних вечорів до балету – фестиваль класичної музики імені Чайковського та фон Мекк об’єднує під своїми прапорами відомих виконавців з восьми країн світу, довгоочікувані та несподівані програми і, звичайно, сотні глядачів, які також створюють неповторну атмосферу одного з найстарших вінницьких фестивалів, – зазначають організатори в описі події.

Загалом цей фестиваль вже шістнадцятий, але протягом останніх п’яти років, враховуючи ситуацію в країні, він відбувається під незмінним гаслом “Мистецтво заради миру”. Частину коштів, виручених від продажу квитків планують перерахувати до Фонду підтримки учасників АТО.

Розпочнеться фестиваль у понеділок, 14 травня, з виступу заслуженого діяча мистецтв України Георгія Куркова. Йому допомагатиме “танцюючий диригент” Раміро Аріста та соліст Олександр Грицаєнко.

Наступний день повністю присвятять фортепіанній музиці. Олег Полянський, один з найбільш відомих та затребуваних піаністів світу, в своїй програмі поєднає твори Бетховена, Шопена та Чайковського.

В новому, жіночому складі Мінський струнний квартет Білоруської державної філармонії 15 травня влаштує у Вінниці вечір камерної музики. До речі, квартет відзначає свій вже 20-й ювілей.

Останній, в стінах Вінницької філармонії, день фестивалю стане для всіх слухачів святом джазу. Біг-бенд Національного президентського оркестру презентуватиме джазові інтерпретації відомих класичних творів у програмі “Classic in Jazz”. Вона вже викликала фурор в багатьох містах країни під час великого турне оркестру.

Читайте також: Фестиваль як бренд міста: чи є у Вінниці такий?

18 травня стане днем закриття фестивалю, що буде приуроченим до Дня Європи у Вінниці. З цієї нагоди Одеський Національний академічний театр опери та балету вперше у нашому місті презентуватиме панорамний балет “Дон Кіхот”. Відбуватиметься подія в театрі ім. Садовського.

Завершальним актом цьогорічного фестивалю стане концерт органної музики в Храмі Діви Марії Ангельської. Хедлайнеркою концерту буде народна артистка Молдови Анна Стрєзєва. Подія розпочнеться о 20:00.

Всі концерти та виступи в рамках фестивалю (окрім останнього дня) розпочинатимуться о 18:30. На перші чотири дні можна придбати мультиквиток за 240 гривень. Також доступний варіант купівлі квитка лише на один конкретний день, тоді його вартість складатиме 90 гривень.   

Фото: https://www.wned.org