У Вінниці в 2017-му у Вінниці планується реконструкція ІІІ-ї черги проспекту Космонавтів та головного входу у Центральний парк культури і відпочинку, завершення реконструкції площі Могилка, введення в експлуатацію І-ї черги ще одного муніципального будинку та запуск на лінії іще трьох вінницьких трамваїв «VinWay».
Такими планами міста на рік наступний, а також підсумками року, що минає, поділився міський голова Сергій Моргунов під час нинішньої чергової та останньому в цьому році сесії, пише міська рада.
- «2016 рік був результативним завдяки фінансовій децентралізації. З кожним роком ми все реальніше відчуваємо результати децентралізації та реформи місцевого самоврядування. Ми в цьому році реалізували достатньо багато проектів, які пов’язані з розвитком інфраструктури, підтримкою і розвитком освіти, охорони здоров’я, просторовим розвитком і питаннями енергозбереження», – почав свій виступ Сергій Моргунов.
«Бюджет громадських ініціатив»
Цей проект мер назвав одним із важливих нововведень у питанні децентралізації та співпраці влади з громадою. Так, на реалізацію проектів-переможців у 2016-му з бюджету міста було виділено 5,5 мільйона гривень. Наступного року проекти вінничан (переможців уже визначено) отримають на мільйон більше.
Підтримка учасників АТО та їх родин
Наприкінці травня було відкрито Центр допомоги учасникам АТО та їх сімей. Для АТОвців, сімей загиблих і пільгових категорій населення у співпраці з сусідніми громадами цьогоріч було виділено 257 земельних ділянок (з яких 129 – мешканцям міста Вінниці).
А вже з наступного року життя та здоров’я усіх вінницьких бійців, які йдуть служити в зону АТО, буде страхуватись за кошти міського бюджету.
«Прозорі офіси»
У 2016 році Центри надання адміністративних послуг у Вінниці розширили спектр послуг: тепер тут можна зареєструвати транспортний засіб та отримати водійське посвідчення, зареєструвати шлюб, викликати додому «мобільного адміністратора».
У наступному році в Центрах адмінпослуг планують запровадити оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі ID-картки і видачу закордонних паспортів.
Картка вінничанина
В рамках першого пріоритету стратегії розвитку міста на наступний рік також заплановано відкриття Центру підтримки інституцій громадянського суспільства та розпочати впровадження І-го етапу проекту «Муніципальна картка вінничанина» – йдеться про «Електронний квиток».
Інвестиції
За рахунок коштів інвесторів на суму 37,8 мільйона гривень у Вінниці в 2016 році побудовано інженерні мережі й транспортні комунікації, об’єкти соціальної інфраструктури грн. Крім того, протягом року у соціально-економічний розвиток міста залучено 124,6 мільйона грантових коштів. Обсяг реалізованої продукції вінницькими підприємствами за 2016 рік очікується в сумі понад 18 мільярдів. У цьому році розпочато будівництво І-ї черги заводу з виробництва холодильного обладнання компанії «UBC GROUP».
Вже у 2017-му планується завершення першого етапу будівництва цього підприємства, що дозволить забезпечити півтисячі вінничан новими робочими місцями. Окрім того, наступного року заплановано розпочати І етап розширення виробництв ТОВ «Барлінек Інвест» (це 30 млн євро інвестицій та створення 300 додаткових робочих місць). В цьому році Вінницький індустріальний парк зареєстровано в держреєстрі індустріальних парків України, а в 2017-му буде проведено конкурс з відбору керуючої компанії індустріального парку.
Енергозбереження
У 2016 році по Швейцарському проекту у Вінниці було запущено найбільшу в Україні твердопаливну котельню (мікрорайон вул. Баженова), та реалізовано І етап модернізації системи теплозабезпечення та гарячого водопостачання мікрорайону вулиць Зулінського та Київської. Тут облаштовано 68 індивідуальних теплових пунктів та замінено 8,8 км тепломереж. Реалізація цього проекту продовжиться і наступного року – планується проведення реконструкції газової котельні та початок будівництва твердопаливної. Для енергозбереження при освітленні вулиць міста за рік змонтовано 987 світлодіодних світильників, наступного року їх облаштують 1,5 тисячі.
Благоустрій
У 2016 році відреконструйовано та капітально відремонтовано дороги 19 вулиць, побудовано зливову каналізацію на 10 вулицях, заасфальтовано тротуари вздовж 23 вулиць, комплексно відремонтовано 5 перехресть, створено 10 нових паркувальних зон на 273 паркомісця, облаштовано 11,5 км велодоріжок. За програмою співфінансування з мешканцями приватного сектору виконано асфальтування 34 вулиць, провулків та проїздів, збудовано 6,9 км мереж водовідведення та водопостачання.
З масштабних проектів – в цьому році проведено реконструкцію II черги проспекту Космонавтів та розпочато реконструкцію площі Могилка. Запрацював перший в Україні Музей Української марки ім. Якова Балабана.
Наступного року за підтримки Держфонду регіонального розвитку заплановано провести ІІІ чергу Космонавтів та завершити площу, де розташовано літак. Окрім того, буде проведено реконструкцію головного входу до Центрального парку (біля арки).
Також у 2017-му за кошти бюджету буде проведено: капітальний ремонт Київського мосту, побудовано зливову каналізацію ще на 5-ти вулицях, продовжиться робота по реконструкції та капремонту доріг, тротуарів і перехресть, планується облаштувати 20,5 км велодоріжок. Окрім того, на сьогодні вже розроблено комплексні схеми благоустрою 10 вулиць міста.
Житло
До кінця року у Вінниці очікується введення в експлуатацію близько 160 тис. м2 нового житла за рахунок усіх джерел фінансування. Серед іншого, у цьому році здано три муніципальні будинки по вул. Чехова, а також розпочато будівництво на новому об’єкті – по вул. Запорожця, І-й пусковий комплекс якого планують завершити до кінця 2017-го.
Транспорт
В 2016 році завершено програму по капітально-відновлювальному ремонту тролейбусів (впродовж 2012-2016 рр. загалом було проведено КВР 120 тролейбусів), модернізовано три трамваї «VinWay» із влаштуванням низькопольної вставки. Також придбано чотири автобуси для Муніципального автобусного парку. Для безпечності руху на одному з основних «транспортних вузлів» міста, – площі Гагаріна, – виконано його повну реконструкцію, а для зручності пасажирів – облаштовано 19 нових зупинок громадського транспорту нового зразка (з використанням тактильної плитки для людей з вадами зору).
За такою ж технологією, як по площі Гагаріна, наступного року планується проведення реконструкцію ще двох ділянок трамвайних колій по вул. Соборній (за підтримки Держфонду регіонального розвитку). Вінницька транспортна компанія розпочне також програму капітально-відновлювального ремонту автобусів (на перший рік їх заплановано 5), а також планує придбати додатково два нових. Продовжиться модернізація трамваїв – на лінію вийдуть ще три низькопольні «VinWay».
Садочки, школи, амбулаторії
На початку року прийняв малечу новий садочок на 10 груп по вулиці Порика, 5а, наразі завершуються роботи по реконструкції частини приміщення ДНЗ №73 на 5 груп. Окрім того, у інших садках додатково відкрито ще дві групи. Проведено термомодернізацію ДНЗ №77 та реконструкцію з утепленням даху садка № 27. В 2017-му завершаться аналогічні роботи у садку № 31. У десяти дошкільних закладах оновлено ігрові майданчики (загалом встановлено 109 нових ігрових елементів), а для харчоблоків садків придбано 12 пароконвектоматів (для стількох же садків їх буде закуплено і 2017-го). Наступного року у Вінниці буде відкрито ще два нових ДНЗ – по вул. Шимка та Покришкіна.
У кількох школах міста в цьому році проведено утеплення будівель. Так, у навчальних закладах №№34 та 16 утеплено фасади, проведено реконструкцію дахів з їх утепленням у школах №№12,20,35. Також збудовано спортядро на території школи №10, спорткомплекс біля ЗОШ №26, спортивні поля для ігрових видів спорту біля шкіл №№1, 12, оновлено обладнання їдалень 14 закладів. Наступного року буде проведено термомодернізацію приміщень шкіл №№20,35 та реконструкцію з утепленням покрівель ЗШ №№16,33. А ще – збудовано спортивні майданчики для шкіл №4,3,5, а за кошти інвесторів – в навчальних закладах №№ 30 та 31. Окрім того, в цьому році за кошти інвестора розпочато будівництво навчального закладу в мікрорайоні Поділля, а наступного будівництво передбачається продовжити вже за підтримки Державного фонду регіонального розвитку.
Крім того, в наступному році заплановано провести реконструкцію приміщення по вул. Келельцкій, 94а під спортивний зал у співфінансуванні із Вінницькою обласною федерацією боксу. Та розпочати будівництво футбольного поля біля Палацу дітей та юнацтва (за підтримки Міністерства молоді та спорту).
У Вінниці в цьому році з’явилася ще одна амбулаторія сімейної медицини – по вул. Д.Нечая, 77а. А у восьми закладах вторинного рівня розпочато впровадження електронної картки пацієнта. Також отримано позитивний висновок держекспертизи ПКД проекту з будівництва регіонального центру серцево-судинної патології на території міста. У 2017-му році планується відкриття відділення анестезіології та інтенсивної терапії МКЛ №1 та ще однієї амбулаторії сімейної медицини по вул. Стрілецькій,1.
ПІДСУМКИ
Наприкінці звіту Сергій Моргунов нагадав, що за результатами II-го всеукраїнського муніципального опитування, яке проводилось Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення міжнародного республіканського інституту, Вінниця у 2016-му році знову очолила рейтинг обласних центрів України по задоволеністю мешканців якістю сфер і послуг та по взаємодії з місцевою владою.
- «Це результат спільної командної роботи – територіальної громади, депутатів міської ради, виконавчого комітету. І якщо б не було цієї спільної роботи, не було б взаємопідтримки, командного підходу, то, мабуть, не було б таких результатів. Ми це робимо спільно з вами не для якихось рейтингів, а щоб у нашому місті було дійсно комфортно. Зрозуміло, що ще багато чого необхідно зробити, і ми над цим працюємо. Для цього у нас є стратегія розвитку міста «Вінниця-2020», і зараз вже почали працювати над розробкою Стратегії до 2030 року. Я думаю, що наше спільне завдання в наступному році – продовжити розвиток Вінниці».
Дякуємо!
Тепер редактори знають.