Вже з першого лютого у Вінниці погрожують припинити теплопостачання відразу в 11 медичних закладах міста. Ситуація виникла через конфлікт теплопостачальників: ТОВ «Вінтеа» та «Альтернативна теплова енергія» («Вінницяоблтеплоенерго»). У той же час чиновники запевняють: лікарні без тепла не залишаться.
Лист про можливе припинення подачі тепла керівники лікарень вже отримали. Його надіслав Ігор Харьков, директор підприємства «Вінтеа», котре постачає тепло до «медмістечка» по Хмельницькому шосе протягом останніх чотирьох років.
Володимир Майстришин, голова спостережної ради Асоціації біоенергетиків України та один із акціонерів «Вінтеа», пояснює, що такий крок пов’язаний «у зв’язку із відсутністю будь-яких законних шляхів для надання послуг з нашого боку і для їх приймання та оплати збоку підпорядкованих Вам закладів».
Зокрема у листі йдеться про наступні медзаклади, що можуть залишити без тепла:
- Міський клінічний пологовий будинок №1 (вулиця Хмельницьке шосе, 98)
- Відокремлений структурний підрозділ Вінницького районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (вулиця Хмельницьке шосе, 90)
- Подільський регіональний центр онкології (вулиця Пирогова, 46)
- Міська клінічна лікарня №1 (вулиця Хмельницьке шосе, 96)
- Обласна дитяча клінічна лікарня (вулиця Хмельницьке шосе, 108)
- Центральна районна клінічна лікарня (вулиця Хмельницьке шосе, 92)
- Обласний комунальний заклад «Вінницький спеціалізований будинок дитини з ураженням ЦНС та порушенням психіки» (вулиця Мечнікова, 34)
- КЗ «Вінницький районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» (село Якушинці, вулиця Набережна, 11)
- КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» (вулиця Хмельницьке шосе, 96)
- Комунальна установа «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» (вулиця Хмельницьке шосе, 106)
- КЗ «Вінницький обласний дитячий будинок «Гніздечко» Вінницької обласної ради» (вулиця Хмельницьке шосе, 110)
Майстришин зазначає що має місце свідоме лобіювання окремими депутатами Вінницької облради та посадовцями ОДА інтересів створеного нещодавно ДП «Альтернативна теплова енергія» КП «Вінницяоблтеплоенерго».
У листі Ігор Харьков зазначає, що котельня, яка належить «Альтернативна теплова енергія» (АТП) – не готова і не введена в експлуатацію, та «взагалі не має технічних можливостей транспортувати тепло до лікарняних закладів».
Також зазначено, що тарифи АТП встановлені із порушеннями, а саме підприємство взагалі «не має ліцензії на виробництво теплової енергії з нетрадиційних та відновлювальних енергій». Причому в той час, зазначив Майстришин, коли «Вінтеа» стабільно надавала тепло останні чотири роки та за цінами, які значно менші від тих, що їх пропонує новостворене АТП.
Майстришин у ситуації, яка склалася, бачить «єдиний законний та правомірний вихід із ситуації: у терміновому порядку провести переговорну процедуру, зобов’язати ТОВ «ВІНТЕА» взяти у ній участь, як «єдине законне джерело тепла у даній тепловій мережі».
- Кожний головний лікар має для себе прийняти рішення, покликати юриста, і перевірити, чи справді введений котел в експлуатацію, чи є ліцензія, чи є взагалі цей об’єкт. Відтак, якщо він не існує, визнати цей об’єкт як не існуючий і провести переговорну процедуру з одним виконавцем, тобто «Вінтеа», яка останні чотири роки опалювала усе, без зауважень, за найнижчими тарифами.
Відтак, за словами Майстришина, щоб укласти угоди з ТОВ «ВІНТЕА», головні лікарі мають два дні, а інакше – тепло просто перестануть надавати.
- Ми добилися децентралізацією того, що сьогодні головний лікар є підлеглим обласної ради і він нічого не скаже проти. Ми – комерційна структура і не можемо працювати безкоштовно. Витрати в день, якщо з нами таку угоду не укладуть, будуть сягати близько 100 тисяч гривень. Ми сьогодні спонсоруємо 25-30 тисяч гривень. Ми такої можливості спонсорувати не маємо, – сказав Майстришин і через журналістів попросив Валерія Коровія відвідати об’єкт та усе перевірити.
Реакція міської влади: “причин для паніки немає”
Натомість очільник Департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради, Олександр Шиш, каже, що причин панікувати – немає.
- Справді, є лист-скарга у Антимонопольний комітет від керівництва «Вінтеа», що є труднощі із проведенням тендерної процедури. Зокрема повідомляється про можливе відключення тепла з 1-2 лютого. Втім, «Віноблтеплокомуненерго» має альтернативну компанію з генерації тепла, яка теж бере участь у постачанні теплоенергії у лікувальні заклади.
- Наразі тривають перемовини за участю міської та обласної влади, розглядаються усі можливі варіанти, у будь-якому випадку лікарні без тепла не залишаться: його постачатимуть комунальні компанії, якщо не приватна. Катастрофи жодної не буде, – запевнив Олександр Шиш.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.