Публікації за датами

  • 30 Липня/ 17:18

    Vinnytsia

    Публікація30.07.1817:18

    Автор:Катерина Дядюк

    Інвестиції в аграрний бізнес Вінниччини зросли у майже 3,5 рази

За останні 5 років обсяг капітальних інвестицій в аграрний бізнес області зріс майже у 3,5 рази. Найбільше коштів отримують проекти в галузі альтернативної енергетики, тваринництва, а також будівництва об’єктів харчової та переробної промисловості.

Про це повідомив Микола Ткачук, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА. За його словами, лише у 2017 році в розвиток агропромислового комплексу (АПК) вклали близько 4,4 мільярди гривень.

Ткачук зазначає, що станом на 1 липня в області реалізується 85 інвестиційних проектів, загальною вартістю понад 17 мільярдів гривень. У поточному році на реалізацію цих проектів вкладено понад 1,5 мільярди гривень, з них:
– 950 мільйонів – на реалізацію проектів у тваринництві,
– 95 мільйонів – у рослинництві,
– 28 мільйонів – для розширення інфраструктури зберігання сільськогосподарської продукції,
– 254 мільйони – на будівництво/модернізацію об’єктів харчової та переробної промисловості,
– 196 мільйонів -на будівництво об’єктів з виробництва альтернативних джерел енергії.

Також посадовець зазначив, що у поточному році 9 інвестиційних проектів уже реалізували. Зокрема збудували зрошувальну систему на площі 140 гектарів у Ямпільському районі, овочесховище на 2,5 тисяч тонн на Тиврівщині та ще одну бригаду по вирощуванню курчат бройлерів птахофабрики «Вінницький бройлер» у Тульчинському районі.

Щодо оплати праці, то за січень-травень 2018 року середньомісячний заробіток одного штатного працівника в сільському господарстві становив 7 255 гривень, що складає 102,2 % до середнього рівня оплати праці в економіці області. А ще кілька років тому, зі слів директора Департаменту, цей показник був на рівні 80%.

Водночас Микола Ткачук наголосив, що існує тенденція скорочення кількості штатних працівників у сільському господарстві. Адже у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, їх середньооблікова скоротилась на 10%.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Катерина Дядюк
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.