Інструментальна музика, благодійний аукціон та повітряні тривоги: як відбувся перший вечір вінницького “Ticket to the SUN 2023”. ФОТОРЕПОРТАЖ

16:44
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці напередодні, 25 серпня, стартував триденний благодійний мистецький вікенд “Ticket to the SUN 2023” на Старому місті, на території колишнього дитячого санаторію імені Коцюбинського. Програма першого дня була повністю безкоштовною, і ввечері на головній сцені вікенду виступали виконавці як з Вінниці, так і з Києва. Точніше, намагались виступати – через сигнали “Повітряної тривоги” присутнім доводилось покидати території або розосереджуватися по ній щонайменше тричі. 

Так, відкривав вечірню музичну програму вінницький виконавець Олекса Добросій, чия творчість є таким собі намаганням передати філософські думки автора про буття, сприйняття добра і зла та багато іншого через сучасну мінімалістичну музику. Раніше Добросій виступав під псевдонімом “=vseOdno=”. В тому числі, і на “Ticket to the SUN 2021”.

 

 

 

 

На жаль, через оголошену близько 18-ї “Повітряну тривогу”, виступ Олексія завершився буквально після кількох треків. Коли було оголошено відбій, на сцену вийшли вже музиканти з “SOVYK band”.

 

 

 

 

Як зазначали в “ПІЧі”, “SOVYK band” – сайд-проєкт музиканта мультиінструменталіста Богдана Совика. Тріо з “Совик бенду” вчора скоріше нагадувало зібрання старих друзів, які зустрілись, аби “поджемити” в приємній компанії. Водночас, впіймавши настрій одне одного, музиканти згодом занурили аудиторію в атмосферу американських 60-70-х, а затяжні гітарні партії нагадували про тривалі вступи з треків “The Doors”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Далі, в проміжку між виступами, на сцені відбувся невеличкий аукціон – було розіграно тубус, переданий військовими. Зібрані з аукціону кошти підуть на лікування Анастасії Линевич, якій необхідні операції через вроджену патологію. Загалом, лікування дівчині коштуватиме понад 300 тисяч гривень, і перша операція запланована вже на жовтень. Підтримати Анастасію можна, зокрема, за ЦИМ посиланням.

Загалом же, кошти, зібрані з продажу квитків на благодійний вікенд, за словами його організаторки Олександри Венславовської, будуть спрямовані до фонду “Medicine for Ukraine”, що забезпечує військових аптечками, рюкзаками бойового медика та іншим медичним устаткуванням.

Під час війни, каже Олександра, проєкт такого вікенду було реалізувати дуже складно. Йдеться і про отримання дозволів на місцях, і про залучення музикантів – адже чимало митців воюють у складі українського війська. Та все ж вікенд відбувається. Зокрема, і завдяки підтримці європейців. Саме завдяки підтримці програми “EU4Culture” від “Goethe-Institut” перший день фестивалю і був повністю безкоштовний для відвідування.

– Це перший проєкт, який підтримав цей фонд в рамках Стратегії культури 2025. Тобто, це івент, частково зроблений за європейські кошти, – зазначає Олександра. 

До проведення вікенду долучились чимало організацій та активістів з інших міст, які приїхали до Вінниці після початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, ведучий вікенду – В’ячеслав Каліна, який разом з родиною приїхав до Вінниці з Херсону. Він же і проводив благодійний розіграш тубусу.

Також активісти з харківського ГО “Коло лісу” організували таку собі релакс-локацію на території “Ticket to the SUN 2023”. За словами Олександри Венславовської, організація вже повернулась на Харківщину, але родини представників ГО ще частково залишились у Вінниці. Відтак, митці нерідко приїжджають сюди, завдяки чому і була сформована вдала кооперація для проведення вікенду.

Згодом, після завершення аукціону, на сцену вийшли хедлайнери першого дня фестивалю – київський гурт “CHUBAREENEE”. Бенд грає таке собі поєднання джазу та фанку, створивши також атмосферу “золотих” музичних років Америки минулого століття.

 

 

 

 

Вперше кияни виступили у Вінниці на “Ticket to the SUN 2021” і тоді припали до смаку місцевій публіції. Вдалося їм “запалити” аудиторію і цього разу. Навіть попри те, що виступ перервала чергова за вечір “повітряна тривога”, і в якийсь момент здавалося, що музикантам так і не вдасться дограти свою програму.

 

 

Втім, невдовзі прозвучав відбій, і музиканти заграли з новою силою, а слухачі – з новою силою затанцювали біля сцени.

 

 

 

 

 

 

Загалом, перший вечір вікенду найбільше “розкрився” ближче до завершення, і це попри регулярні “повітряні тривоги”. В музичному плані програма першого дня була більше інструментальною, з, на жаль, нетривалим вкрапленням поезії від Олексія Добросія.

Придбати квитки на вечірні програми 26 та 27 серпня можна ТУТ. Вхід для військовослужбовців – безкоштовний. Яким було відкриття першого дня фестивалю – читайте ТУТ. Повна програма та як дістатись “Території SUN” – за ЦИМ посиланням.

Через повномасштабне вторгнення росії було внесено корективи в організацію фестивалю, тому існують наступні правила:

– цьогоріч на “Території SUN” немає кемпінгу;
– програма завершується о 21:00 (о 22:00 територія зачиняється);
– у разі оголошення “повітряної тривоги” усім відвідувачам потрібно буде покинути територію (карта найближчих укриттів буде розміщена на території).

Фото – Євгена Симоненка та автора

Читайте також: У Вінниці стартував триденний фестиваль “Ticket to the SUN 2023”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Лекції, воркшопи, концерти та майстер-класи: повна програма “Ticket to the SUN 2023”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.