Публікації за датами

  • 24 Січня/ 13:50

    Vinnytsia

    Публікація24.01.2013:50

    Автор:Олеся Яненко

    Інопланетянин у наплічнику та гола мавка: у Вінниці відкрилася виставка вінницького графіка Андрія Машковцева. ФОТО

23 січня у вінницькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка графіка Андрія Машковцева, який представив більше тридцяти “сюрреалістичних” робіт з елементами світової міфології, біблійних мотивів та стародавнього письма.

Тридцять дві картини ювелірної роботи пера, туші та акварелі розташувалися по всьому периметру невеликої виставкової зали.

 

 

 

Жінки в напівпрозорому одязі або з оголеними грудьми, вагітна Марія на килимі зоряного неба, бик на місяці та, схожа на аборигенку, жінка з малим інопланетянином у наплічнику – роботи автора містять багато образів, які балансують на межі дійсності та вигадки. Це змушує довго розглядати їх та шукати свою правду та власні сенси у зображеному.

 

 

 

Після невеликого очікування, коли відвідувачі уже встигли роздивитися представлені роботи, до зали ввійшов сам Андрій Машковцев: під гучні оплески, в чорній вишиванці та з мініатюрною собакою в руках.

Андрій Машковцев народився 1966 року у Санкт-Петербурзі, закінчив Вінницький політехнічний інститут. Працює у галузі комп’ютерного дизайну. У його доробку колаж, газетна графіка, книжкова ілюстрація та плакат. Малюнки автора набули популярності серед мистецького кола, адже використовувалися для афіш театру “СВ” (театр Сергія Вахтерова, 1997-1998 рр.). Живе та працює у Вінниці.

 

 

 

Пан Андрій, дещо ніяковіючи, стояв перед усією залою та приймав привітання від приятелів та інших митців. Попри те, що роботи автора зберігаються у приватних колекціях Європи та Америки, у Вінниці він відомий, скоріше, у вузькому колі друзів та поціновувачів творчості.

– Він не прагне визнання публічного, це його не зовсім цікавить, – розповідає Тетяна Журунова, приятелька автора, вінницька мистецтвознавиця та ініціаторка виставки. – Він досить замкнена людина, спілкується в колі своїх друзів. […] Свої картини він ніби витягає зі своєї свідомості, втілюючи такі несподівані образи. Цього йому досить. Це роботи світового рівня, тим не менш, він не намагається бути модним, але вловлює те, що відбувається в суспільстві.

 

 

Саме пані Тетяна й спонукала маловідомого широкому загалу автора влаштувати персональну виставку, для чого відібрала з його архіву картини, об’єднавши назвою “Друзки міфологій”.

– Багато хто цікавиться міфологією, яка ніби пристосовується до сучасного світу. (Наприклад, “Американські боги”). Цікавляться про те, що вона може сказати сучасній людині. В Андрія ця тема вже існує давно. Будь-яка історична тема або епізоди з сучасного життя перетворюється на міф в його баченні. […] Він користується образами, які виринають у сні, живуть в підсвідомості та, як і в творах Сальвадора Далі або в колах художників такого спрямування, стають явними.

 

Як пояснив сам автор, спочатку він створює ескізи у фотошопі. Далі, за допомогою акварелі та тонкого пера, він втілює графіку на папері. Його ідеї часто еволюціонують в процесі створення, тому деякі елементи на картинах з’являються спонтанно.

На одній із зображень можна помітити образ жінки у вінку з червоним орнаментом на комірі. На щоці у неї помітні порізи, а позаду видніються руїни Вавилону. Глянувши на дату (2014 рік) ми запитали автора, чи навмисно він додає такі деталі та чи проводить паралелі з сучасною історією України.

– Інколи навмисно, іноді випадково, – каже митець. –  В ескізі цього не було, я на дошці вирішив додати якийсь орнамент чи вінок.

 

– Бувало таке, що якісь політичні події надихали Вас малювати?

– Були такі дві події – картина, там де Бог читає новини, якраз була пов’язана зі скандалом з «Pussy Riot». І «Юдиф» – там можна побачити контури Російської Федерації, у вигляді калюжі крові.

 

 

Митець малює аквареллю та тушшю на папері, але саме техніка виконання робить зображення особливими. Придивившись ближче, на зображеннях можна помітити дрібне штрихування – для цього автор змішує туш з водою, якою виводить тонкі лінії пером, створюючи при цьому потрібні об’єми.

Автор каже, що у Вінниці йому комфортно і він не не хоче звідси виїжджати, а його відповідь на наше питання про те, що йому не вистачає у місті, була досить земною – “роботи”.

Виставка Андрія Машковцева “Друзки міфологій” триватиме в академічній залі Вінницького краєзнавчого музею (вулиця Соборна, 19) до 16 лютого. 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Олеся Яненко

Дякуємо!

Тепер редактори знають.