Іллінецький Астрофест: на Вінниччині планують організувати фестиваль електронної музики

13:09
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Цього року на Вінниччині на території Іллінецького кратеру планують влаштувати дводенний фестиваль електронної музики.

Як розповіла Veжі керівниця управління культури та мистецтв ОДА Ольга Дернова, тематику фестивалю пов’яжуть з космосом та космічною астроблемою. Тут гратимуть електронну музику і не тільки, організують хореографічні номери. Для вечірнього часу, коли й розпочнеться “електронна” частина, кратер підсвічуватимуть. “По периметру кратера поставимо світлове обладнання для того щоб створити такий візуальний купол над кратером”, – каже пані Ольга.

 

 

– 400 мільйонів років як цей кратер існує. Це унікальне місце на території нашої області варте того, щоб робити такі активності, привернути увагу до цього місця.

 

 

Фестиваль триватиме два вихідних дні, відтак для відвідувачів облаштують наметове містечко, а також фудкорти. Очільниця управління культури та мистецтв каже, що цьогорічний фестиваль буде “пілотним”, адже такий захід на території кратеру відбуватиметься вперше.

Поки невідомо, хто саме виступатиме на фестивалі, але кажуть, що це будуть і місцеві, і всеукраїнські гурти. “Перший фестиваль міжнародного рівня не обіцяємо, але всеукраїнський гурт ми запросимо”. Також ще вирішують, скільки людей зможе вмістити фестиваль (це буде залежати від карантинних обмежень) та скільки коштуватиме квиток.

Захід створюватиметься завдяки управління культури та мистецтв ОДА та управлінням культури Іллінецької територіальної громади.

Метеорит на Поділлі впав ще близько 400 мільйонів років тому – на територію Іллінецької громади. Від цього утворився кратер сім кілометрів в діаметрі, а сам метеорит летів у вигляді фаєрболу – шматка розплавленого металу зі швидкістю 10 км за секунду.

Коли він упав на Поділля, потужність вибуху перевищувала загальну потужність усіх світових запасів ядерної зброї. В десять тисяч разів. Внаслідок падіння утворився грандіозний кратер, частину якого досі видно над поверхнею землі – це єдине таке місце в Україні.

Цьогоріч команда “Veжі”відвідала Іллінецького кратера в межах експедиції “Поділля Incognita-2”. Більше про “зоряну рану” дивіться на відео або читайте у нашому матеріалі:

Читайте також: Зоряна рана України, авіаційний палац і «золотий» Кобзар: перший день подорожі “Поділля Incognita-2”. ФОТО, ВІДЕО

Головне фото – архів Veжі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.