-
15 Січня/ 14:28
Vinnytsia
Публікація15.01.1914:28
Іграшки для дітей та одяг для дорослих: як у Вінниці роздають речі з “соціальних контейнерів”. ФОТО
Сьогодні у Вінниці роздавали одяг, який небайдужі вінничани вкидали до спеціально встановлених контейнерів. Речі отримали родини, що перебувають у скрутному матеріальному становищі та багатодітні сім’ї.
Контейнери для вжитого одягу встановлені у місті ще з 2016 року за ініціативою БФ “Подільська громада” та комунального підприємства “ЕкоВін”. Зокрема ємності для вживаних речей розташували на площі Європейській, 2 (поряд з вежею) та вулиці Зодчих, 16 (Фонтанна площа), третій контейнер був пошкоджений та тимчасово не використовується.
Частина речей була направлена у квартальний комітет “Соняшник”, який у свою чергу передав їх людям. Передача речей відбувалась у невеличкому, спеціально орендованому комітетом приміщенні, де були окремо розкладені дитячий, жіночий, чоловічий одяг, взуття, аксесуари та іграшки. Черга при вході до кімнати ще за 10 хвилин до офіційного початку зібралась чимала. Чоловіки, жінки різного віку та навіть діти терпляче очікували можливості увійти.
Врешті, коли це стало можливим, люди дещо хаотично почали перекидати акуратно складені до того речі та, переважно, координувалися між собою. “Галя, от таку ти сумку хотіла? Лови” – кричить одна жінка іншій. Та ствердно хитає головою і сумка “летить” з одного кутка кімнати в інший.
Секретарка квартального комітету “Соняшник”, Тетяна Лівандовська, також допомагала людям знайти ту чи іншу річ. Жінка діставала кофтинку, спідницю, сумку та навіть парео і голосного оголошувала: “Дівчата, налітайте! Оксано/Тетяно/Олено, Ви ж саме таке хотіли” – і річ знаходила нового, задоволеного власника.
Примітно, що жодних обмежень щодо кількості речей, які може забрати одна особа – немає. Тож дехто виносив речі цілими мішками, а хтось цілеспрямовано прийшов за іграшками.
– Перелік тих, хто отримає речі, був складений заздалегідь. Нині це багатодітні родини та малозабезпечені, з нашого квартального комітету близько 20 людей та більше – з “Набережного” та Малих Хуторів, Центру, – повідомила Антоніна Муржак, голова комітету. – В тих комітетах є родини, де є дев’ятеро дітей, тому ми зідзвонюємось та, оскільки в них немає приміщення, вони приходять і допомагають розбирати речі і тоді ми повідомляємо людям, щоб вони могли прийти за речами.
Як вже зазначалося, родини приходили з дітьми та прямо на місці приміряли речі. Малеча, звісно, в основному намагалась вихопити собі іграшку і, зробивши це, вже не відпускала, навіть попри те, що багато іграшок були вже далеко не новими. Жінки в основному шукали кофтинки та, знайшовши, теж дбайливо клали їх до пакетів.
Серед іншого в окремій частині приміщення було розташовано цілу купу взуття – дорослого та дитячого. Батьки старанно вишукували речі для малечі, а от туфлі та босоніжки оминали увагою. Можливо через те, що частина з них була пошкодженою. Втім, за словами Антоніни Муржак, нині люди мають потребу в такому проекті та дуже хвилюються, коли тривалий час їх не сповіщають про проведення такої акції, яка, до речі, сьогодні у цьому комітеті відбулась вдруге.
Як повідомила Vежі проектна менеджерка програми “Екологічне місто” Надія Лінчук, за минулий рік за допомогою контейнерів вдалось зібрати близько 20 тонн одягу. Втім, деякі речі довелося викинути, оскільки вони були у надто занедбаному стані.
– На базі “Подільської громади” з 2015 року діє програма “Екологічне місто”, до якої входить проект із “соціальними контейнерами”. Зазвичай протягом тижня машини “ЕкоВіну” тричі забирають контейнери, потім працівники “ЕкоВіну” їх трохи сортують, а далі – розвозять по квартальних комітетах та окремих громадських організаціях, де відбувається наступне сортування. “Подільська громада” відкрита до співпраці, тож якщо будинки-інтернати чи пансіонати геріатричного типу мають потребу в речах – будемо раді допомогти, – повідомила Надія Лінчук.
В рамках проекту вже було роздано 500 кілограмів одягу (150 кг отримали пенсіонери, 100 кг – безхатченки, 150 кг – багатодітні та малозабезпечені родини, 50 кг – центри реабілітації, 50 кг – родини ТПО). До ФГ “Подільська громада” щодо співпраці можна звертатись за телефонами: 0432 61 20 72 або 096 619 35 17 (Надія Лінчук).
Речі також були направлені до кількох організацій. Зокрема ГО “Спільна справа”, де речі роздають по вівторках, четвергах та суботах з 11:00 до 14:00. Інша частина була направлена Асоціації пенсіонерів “Поділля” (вулиця Театральна, 47; відповідальна – Алла Георгіївна Злотник – 067 715 35 55), квартальному комітету “Вінниченка” (голова – Людмила Ковалюк 096 364 34 36). Також частину речей направили ГО “Полум`я надії”, голова якої (Анатолій Загляда – 063-375-07-30) в рамках власного проекту “Допоможемо вижити” роздає одяг у Вінниці, а також відсилає партнерським організаціям у Хмельницкий, Новоград-Волинський, Фастів.
Організатори вкотре дякують небайдужим вінничанам за допомогу.
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.