“Химерник” і “Химеросховище”: в липні вінницькі поети та письменники презентують відразу чотири книги

11:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

В липні у Вінниці відбудеться аж чотири презентації робіт вінницьких письменників та поетів. 

Протягом восьми днів з 9-го по 17 липня вінницька книгарня “Є” спільно видавництвом “Дім химер” влаштує чотири презентації робіт вінницьких письменників та поетів.

Розпочнеться все з презентації нової книги Тіни Гальянової “Химеросховище”

Що таке химеросховище? Уявіть собі горище якогось давнього покинутого будинку. Дощана підлога, котра рипить усіма нотами від щонайменшого кроку, похила стеля, завішана, ніби гардинами, павутинням, невеличке віконце на рівні очей, що крізь нього видно шматок блакитного неба. Й усе це вщент заповнене усіляким старим мотлохом, який насправді аж ніяк мотлохом і не є., – йдеться в описі події. 

Організатори вказують, що під час події почнуть розкривати секрети збірки оповідань, зокрема оповідання “Невловимі слова”. Також обіцяють сюрпризи від письменниці для всіх, хто придбає книгу під час презентації. 

Подія відбудеться 9 липня о 18:30 в приміщенні книгарні “Є” (вулиця Соборна, 89). 

Вже за кілька днів після цієї події відбудеться презентація роману-антиутопії Сергія Рибницького “Жовтий закон”

– Недалеке майбутнє. В українській столиці стався теракт. Довкола панують хаос та анархія, на тлі яких люди шукають утілення власної справедливості. Відтак їх поглинає вир трагічного перетину приватних історій, де перед кожним постає ряд важливих питань. Чи існує межа між тероризмом і благими намірами? Чи здатні ми гуманно ставитись одне до одного та світу? Чи легко бути Богом? – описують книгу організатори події. 

Варто зазначити, що для промоції цієї книги видавництво “Дім химер” обрало досить нестандартний підхід: в соцмережах було створено сторінку фейкового законопроекту, який легалізував смертну кару, вільне володіння зброєю тощо. Таким чином видавці хотіли перевірити чи виробили українці імунітет до політичних маніпуляцій. Лише згодом було повідомлено, що законопроект несправжній і що він є частиною світу нового роману Сергія Рибницького. 

Під час презентації обіцяють показати реакцію підписників на фейковий законопроект і подискутувати на тему перетину сучасних реалії та світу майбутнього з книги. 

Подія відбудеться 12 липня о 18:30 в приміщенні книгарні “Є” (вулиця Соборна, 89).

Письменниця Вікторія Гранецька презентуватиме двосторонню збірку оповідань “Reality Show/Magic Show”. В цій книзі авторка зібрала сюжети своїх ненаписаних романів. 

Частина книги під назвою “Reality Show” містить шість історій, які відбулись в реальному житті. “Шість справжніх і водночас занадто неймовірних історій, щоб у них повірити”, – йдеться в описі події. 

Друга частина, “Magic Show” ставить перед читачем запитання: “Де межа між правдою і вигадкою?”. Вона міститиме сім оповідань, побудованих на припущенні “А що, якби?”. А що, якби у світі зникли люди? А що якби у кожного з нас були двійники?

Подія відбудеться 16 липня о 18:30 в приміщенні книгарні “Є” (вулиця Соборна, 89). 

Остання презентація стане водночас атмосферними вечірніми читаннями віршів від поетів Влада Сорда та Віктора Крупки. 

Влад Сорд презентуватиме свою збірку поезій під назвою “+++”. Це буде поезія в контексті війни та миру, оскільки неоголошена війна триває. Поет має на меті вже вкотре привернути увагу суспільства до українських захисників та розповісти про власний бойовий шлях, а також про історію написання нової книги. 

Віктор Крупка представить збірку “мирної” поезії “Химерник”

– Це лірика занурення у видиме/невидиме, коли світовідчування і світоспоглядання взаємодоповнюються, перехрещуються, перетікають з одного в інше, набувають багатовимірності. Тут зібрані поезії про землю і всесвіт, тишу і згуки, вічне і тлінне, загусле і зболене, стале і скороминуще, відсторонене і кордоцентричне, – йдеться в описі події.

Подія відбудеться 17 липня о 18:30 в приміщенні книгарні “Є” (вулиця Соборна, 89). 

Читайте також: Вінницьке «літературне» подружжя відкрило власне видавництво «Дім химер»

Читайте також: Місця сили вінницької поезії: яким є місто для поетів і поеток

Ілюстративне зображення: https://cbsnews1.cbsistatic.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.