Хто не може, а хто не хоче: як у Вінниці підприємці дотримуються енергоекономії

13:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

Російські окупанти продовжують завдавати ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури України й вже, ніби за розкладом, атакують ці об’єкти щонайменше щопонеділка. Як наслідок, українцям – як звичайним мешканцям, так і підприємцям – довелось зіткнутись з періодичними відключеннями світла. Також в Уряді, ОП та “Укренерго” закликали українців зменшувати енергоспоживання. 

Це ж прохання стосувалось і мешканців Вінниці, в тому числі – представників бізнесу. І в той час, коли одні підприємці відгукнулися на заклик та вимкнули вуличне освітлення своїх закладів, інші – або не хочуть цього робити, або не можуть з технічних причин. Є й ті, які завчасно запаслися акумуляторними батареями, і в період пікових навантажень їхнє освітлення функціонує саме від них. 

Відтак, ми вирішили поцікавитись в очільника “Муніципальної варти” Віталія Чигура, як підприємці реагують на прохання про електроекономію, хто відгукнувся, хто не захотів відгукнутись, а хто – має технічні проблеми з тим, аби миттєво відреагувати на заклики.

 

 

 

Так, за словами посадовця, на сьогодні питання електроекономії – це, скоріше, моральна сторона питання, оскільки заходів впливу якихось немає.

– За це немає покарання відповідно до чинного законодавства. Але ми будемо робити так, щоб вінничани наші знали, хто у нас на сьогоднішній день нехтує певними правилами, яких ми, в принципі, всі дотримуємось і почали економити. Є такі громадяни, підприємці, які не розуміють, що на сьогодні треба економити електроживлення у своїх магазинах, підприємствах. Ми фіксуємо поодинокі випадки. Вони є, але прикро, що ми їх бачимо, – зазначає Віталій Чигур.

Водночас, є підприємці, які з технічних причин наразі не можуть вимкнути зовнішнє освітлення. За повідомленням “Муніципальної варти”, у Вінниці є 24 такі об’єкти, і розв’язання питання потребує додаткового часу. Зокрема, одна з проблем – це спільне електропостачання на залу і на вивіски. Відповідно, підприємці наразі працюють над тим, аби знайти фахівців і розділити освітлення.

Ще, за словами Віталі Чигура, 4 суб’єкти господарювання придбали собі акумуляторні батареї й живлять освітлення від них на період, коли відбувається “пікове” навантаження, а в нічний час їх заряджають. Йдеться про “Обмін валют” на Замостянській, 31, “Ломбард” на вулиці Пирогова, 2, “Ломбард” на перехресті Зодчих-Пирогова, магазин “Family Market” на колишній Маяковського, 140, (з травня цього року – Синьоводській).

Водночас, ще 6 суб’єктів господарювання категорично відмовились знижувати споживання електроенергії та у деяких випадках – надавати будь-які відомості відносно себе.

Ми зробимо їх відомими. Я взагалі хотів би взяти представників ЗМІ, поліцію й піти в рейд. Щоб журналісти самі запитали їх, чому вони не економлять. Можливо, ми суб’єктивно дуже до них ставимось. Хай вони висловлять свою позицію, нададуть об’єктивне обґрунтування. Адже ми просимо їх не нехтувати нашими рекомендаціями. А у відповідь: “Я не хочу”, чи “Я плачу гроші, мене це не цікавить”, – зазначає Віталій Чигур. 

Нагадаємо, через російські удари по енергоінфраструктурі України в країні громадян закликали до електроекономії. Крім того, у “Вінницькій транспортній компанії” станом на 13 жовтня повідомили про зміни розкладу руху трамваїв та тролейбусів у вечірній час. Це було пов’язано зі складною ситуацією в енергетичній системі Вінниччини та країни, що виникла через російські атаки на інфраструктурні об’єкти. Відтак, до стабілізації ситуації в період з 17:00 до 22:00 буде збільшено інтервал руху електротранспорту. 

Вже 20 жовтня у Вінниці повідомили, що трамваї та тролейбуси рухатимуться в обмеженому режимі. Так вирішили зробити задля економії електроенергії, про що раніше просили в ОП та в “Укренерго”.

Як результат суттєвої економії електроенергії мешканцями Вінниччини, того ж 20 жовтня вдалося зменшити використання електроенергії на 6,7%. Крім того, раніше у Вінниці повідомили, що завдяки частковому вимкненню вуличного освітлення у місті за майже тиждень зекономили 42 000 кВт електроенергії.

Фото – Зорини Гаджук (в тому числі – ілюстративні) та надані Віталієм Чигуром

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.