«Хотів «розрулити» ситуацію»: як почувається побитий у скейтпарку хлопець. ФОТО

18:47
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Кілька днів тому у Вінниці побили 18-річного хлопця, який відпочивав з друзями біля вінницького скейт-парку. Це зробили юнаки з натовпу, які підійшли до скейтерів та почали їх дражнити.

Станом на вчора хлопець, який намагався говорити з «новоприбулими», перебував в лікарні в задовільному стані, а три юнаки з натовпу записали відео з вибаченнями. На цей зухвалий інцидент, відео якого було опубліковано в інтернеті, відреагувало багато містян та міський голова.

Veжа поговорила з Петром, потерпілим хлопцем, та запитала про його самопочуття та що він думає про те, що сталося. Ми також поговорили з поліцією та послухали відео з вибаченнями від хлопців, які напали. Зрештою, на захист хлопців зі скейтпарку стали чи не всі, хто так чи інакше прокоментував інцидент.

Нагадаємо, 19 липня ввечері у вінницькому скейтпарку компанія юнаків спочатку дражнила, а потім напала на 18-річного хлопця. Його били ногами та руками одночасно декілька людей.

На наше запитання про його самопочуття Петро відповідає, що наразі, окрім болю в голові, його нічого не турбує. Єдине, що вказує на побиття суто візуально – це розбиті губи.

Його ушкодження вчора перевірили на судово-медичній експертизі, результати якої станом на сьогодні хлопцю ще не відомі.

– Те, що з губою, то таке, то переживеться. Ніяких переломів немає. Єдине, що турбує головний біль. І він з’являється тоді, коли трошки швидше йду, голова починає вібрувати та боліти.

Хлопець розповідає, що у той вечір він сидів з друзями в скейтпарку та грав у карти. Їх було близько п’яти-шести людей.

 

– Вони підійшли до нас та почали «до*обуватися», запитувати, чи ми тут п’ємо, куримо. Казали, що у нас «патли», що ми та звані «тюбики» («слабаки», сленг, – прим. ред.). Коли ми грали в карти, ми нічого не пили. Ми сказали, що ми нічого не пили і в нас нічого немає, як вони бачать. Вони запитали за сигарети. У нас справді курять, але ті сигарети, які лежали, це була пуста пачка, чохол від карт. Вони, по факту, до*балися ні до чого. Потім почали лізти з машинкою (станком, – прим. ред.) до хлопця. Я тоді подумав, що я з ними поспілкуюся, зараз «розрулю» цю ситуацію, бо я багато конфліктів вирішував. Думав, що цей теж вирішу, але так сталося, що не вийшло.

Петро розповідає, що вся ситуація тривала дві-три хвилини, після чого хлопці одразу розбіглися. Каже, що з тієї компанії він нікого не знав і припускає, що хлопці напали, щоб просто «самоствердитися». Після побиття «швидка» забрала Петра до лікарні, йому там зашили губу і вже там він спілкувався з поліцією.

– Чи це (подібні конфлікти) часто стається, як думаєш?

– Я б не сказав, що таке часто стається, але, здається, в Україні таке періодично відбувається. Через те, що люди в Україні неправильно розуміють, хто такі скейтери. Багато хто думає, що це такі «пусі бої» («слабак», сленг, – прим. ред.), але так думають, бо просто скейтери так виглядають. Але дуже багато людей, з тих самих скейтерів, займаються бойовими мистецтвами чи ще чимось таким. З тих шести людей (які були тоді в скейтпарку,– прим. ред.), як мінімум я і ще кілька людей займалися бойовими мистецтвами, ходили в зал, займалися подібними речами. Вони типу за спорт, але ми ж такі самі спортсмени. Хоча у нас трошки інша культура, ніж у них.

Вибачення: “вчинили не по-людськи” та “переосмислення ситуації”

Вчора в мережі з’явилося три відео з вибаченнями хлопців, які були в нападаючій компанії. Серед них був і той, хто крутив бритву перед лицем Петра:

– Хотів би попросити вибачення за ту ситуацію, яка відбулася в ту саму ніч. Найбільше вибачитися перед Петьою, який зараз знаходиться в лікарні. Хочу вибачитися від свого лиця та лиця своїх пацанів, які були зі мною. Дуже погана ситуація вийшла, дуже соромно за неї. Поступили ми не правильно, не по-людськи, за що я дуже сильно пробачаюся. Такого більше не буде.

Інші два учасники теж вибачилися, сказавши, хай ця ситуація стане «уроком, як не треба вчиняти». «Я повністю переосмислив цю ситуацію і зрозумів, що ми в ній повністю не праві», – каже хлопець на відео. Мотивів такого нападу хлопці на відео не пояснюють. Втім, якщо повнолітні фігуранти тієї події з нами сконтактують, аби пояснити мотиви свого вчинку,  Veжа зможе оприлюднити цю інформацію.

Як пояснила Veжі речниця Національної поліції Вінниччини Анна Олійник, станом на вчора опитали десять хлопців з компанії, яка напала. Запобіжні заходи до них не застосовувалися. Також зазначає, що хлопцям проведуть профілактичну бесіду, також до роботи з ними залучена ювенальна служба.

Нагадаємо, поліція порушила справу, кваліфікуючи вчинене як хуліганство (стаття 296, частина 2). За такий злочин несуть відповідальність з 14-ти років. Стаття передбачає і обмеження, і позбавлення волі (ув’язнення). Але зазначимо, що законодавство також передбачає пом’якшуючі обставини, які можуть послабити покарання для хлопців.

Читайте також: «Будемо вас брити»: у Вінниця компанія підлітків напала на 18-річного хлопця

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.