“Хочу мультики”: чому на Соборній протестувальники перекривали рух транспорту. ФОТО

12:35
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 26 серпня до будівлі вінницької міськради прийшли кілька десятків мешканців дачного масиву в районі вулиці Бучми, які скаржаться на відключення електропостачання. Мітингарі вимагали увімкнути їм електрику та звинувачували енергетиків та чиновників в тому, що в їхніх будинках вже тривалий час немає світла. 

Попри те, що напередодні з представниками протестувальників вже зустрілося керівництво міста за круглим столом, мітингарі вирішили влаштувати акцію протесту дл блокуванням руху вулицею Соборною.

Інтереси протестувальників серед інших представляли зокрема помічники народного депутата від “Слуги народу” Максима Пашковського, а також багаторічний кандидат в депутати від “Партії пенсіонерів” Віктор Маліновський. На мітинг також прийшла і керівниця вінницького обласного осередку партії Шарія.

 

Суть претензій мітингарів у тому, що в них не укладені угоди на електропостачання з “Вінницяобленерго”, відтак енергетична компанія позбавила їх доступу до електрики.

Попри те, що конфлікт між енергетиками і мешканцями дачного масиву перебуває в господарській площині, частина протестувальників висловлюють свою претензії саме в бік міської ради, яка, на їхню думку, має захистити їхні інтереси як мешканців міста.

– У нас на дачному масиві є ті, хто платять і ті, хто не платить (за електрику – ред.). А в обленерго кажуть – “да пішли ви”, і відключають всіх. А ми не можемо вплинути на боржників. Через це виникає заборгованість кооперативу, не вистачає грошей і вони (обленерго – ред.) “рубильником” вимикають всіх, – пояснює один з протестувальників з мегафоном і додає, що їм досі не зрозуміло, кому належать мережі електропостачання.

За деякий час мітингарі вирішують блокувати рух на вулиці Соборній: вони безперервно ходять пішохідним переходом, скандуючи гасло “Дайте нам світло”.  В руках у багатьох – плакати з вимогами до міської влади, а на одязі підлітків – наліпки з написами “хочу мультики”.

 

 

Протягом кількох хвилин центральна вулиця міста опиняється в транспортній блокаді, припиняє рух весь громадський транспорт, а частину приватного транспорту поліція намагається пустити в об’їзд вулицею Оводова.

В якийсь момент виникає конфлікт між частиною протестувальників: вони не дають виїхати пасажирському автобусу з перехрестя та блокують рух поліцейського авто, яке прямувало на виклик. Проте за кілька секунд правоохоронцям вдається переконати мітингарів пропустити частину транспорту. А за кілька хвилин протестувальники полишають проїжджу частину і вертаються до будівлі міської ради.

Як пояснив у коментарі Vежі директор Департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Михайло Варламов, протестувальники мають виконати певні дії для того, аби мати можливість легально отримувати електропостачання:

– Громадська організація (яка об’єднувала власників будинків в дачному масиві – ред,) ліквідувалася своїм рішенням і у зв’язку з цим попросила розірвати договори з “Вінницяобленерго”. У зв’язку з цим було відключено електропостачання. А окремі споживачі не мають прямих договорів на постачання електричної енергії. В 2019 році ми допомогли їм отримати технічні умови від обленерго, аби перейти на прямі договори. Однак їх не виконали і ліквідували садове товариство.

 – Вчора на зустрічі три з половиною години ми розповідали власникам будинків, як вийти із цієї ситуації – це нарада була за участі ЕНЕРИ та НКРЕКП. Їм зараз потрібно створити нову юридичну особу і виконати технічні умови, які їм надасть “Вінницяобленерго”, – пояснив ситуацію Варламов.

Пізніше на сайті міської ради з’явилося повідомлення з додатковим роз’ясненням, в якому вказується, зокрема, таке:

Минулого тижня АТ «Вінницяобленерго» відключило від електропостачання дачний масив, що в районі вулиці Бучми. За інформацією постачальника електроенергії причин є декілька: ліквідація юридичної особи  ГО «СТ «Підлісне», з якою була укладена угода про електропостачання, заява голови ліквідаційної комісії про розірвання договору та заборгованість мешканців за електроенергію.

Прямих договорів з електропостачальною організацією у мешканців немає. Їх можна було укласти протягом часу, коли діяли договірні зобов’язання між обленерго та громадською організацією, та поступово перейти на особисті розрахунки.  Про що неодноразово актив ГО «СТ «Підлісне» інформувався і з боку Обленерго, і з боку  виконавчих органів міської влади, до яких звертались люди з проханням вирішити їх проблему з енергетиками. Разом з тим, представники садового товариства вирішили інакше і ліквідували громадську організацію, чим в результаті вивели з правового поля свої взаємовідносини із електропостачальною організацією.

Зрештою до протестувальників вийшов і міський голова Вінниці Сергій Моргунов. З його слів, після розмови з очільником “Вінницяобленерго” Андрієм Поліщуком, вдалося домовитися про відновлення електропостачання о 12:00.

 – Якби «Обленерго» було міської ради, світло вам взагалі не відключали б. Але обленерго – це зовсім інша структура. Ми можемо з ними говорити і просити. Вчора я говорив з Поліщуком, він сказав що включить десь в 12. Там є певні технічні питання.

Ми визначимо алгоритм дій, я візьму це під свій контроль. Сьогодні намагатимемося просити або заставити, щоб включили (електрику – ред.). Те, що я можу, я зроблю, але ви повинні розуміти: ваша участь в цьому процесі повинна бути. За світло треба платити, а для прямих договорів повинна бути процедура. ЇЇ треба витримати, – сказав міський голова під час зустрічі з протестувальниками.

Фото VежА та Вінницька міська рада 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.