Хлопця з Вінниці, якого вдарило струмом під час “селфі” на потязі, прооперували. ВІДЕО

19:04
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці 11 березня прооперували 17-річного Любомира Янюк, який отримав опіки понад 70% тіла внаслідок ураження струмом. 

Як повідомляє “UA:Вінниця” з посиланням на слова матері школяра, Зоряну Лук’янову, після операції з пересадки шкіри Любомир перебуває у стабільному стані та потребує донорської крові.

У сюжеті зазначено, що опіки учень вінницької школи-гімназії №23 отримав внаслідок ураження електричним струмом, коли 9 березня піднявся на пасажирський вагон на станції “Вінниця-Пасажирська”. Разом із друзями вони хотіли зробити селфі.

Завідувач центру термічної травми та пластичної хірургії обласної лікарні імені Пирогова Василь Нагайчук зазначив, що до опікового відділення школяра привезли о 22:30 у вкрай важкому стані.

– Він отримав опіки не просто окропом 100 градусів, а 27 тисяч вольт. Він фактично отримав два смертельних опіки, – каже лікар.

  

 

Провідати Любомира приходили його однокласники. Вони організували збір коштів для лікування та реабілітації хлопця.

Наразі Любомир при свідомості та потрохи їсть, температура – не піднімається. Коли зроблять наступну операцію — поки не відомо. Хлопцю потрібна донорська кров (І -). “А так люди, слава Богу, відгукуються. В нас є на ліки, на все” – цитує Зоряну “Суспільне”.

Жінка розповідає, що разом із Любомиром того дня до потягів пішли ще п’ятеро його друзів. Втім, коли хлопця вдарило струмом, четверо втекли, а з Любомиром залишився тільки один його друг, Костянтин.

– Це не його однокласник, це, як виявилось, його справжній друг. Дитина, яка була до 7-ми ранку (вочевидь, поруч з Любомиром – авт.) і подзвонила мені, й тато його був… Я йому дуже вдячна, бо ми тільки приїхали зранку з Києва, – каже Зоряна Лук’янова.

 

Речниця Національної поліції Вінниччини Анна Олійник повідомила, що оскільки подія є нещасним випадком, в поліції кримінального провадження не відкривали.

– Був нещасний випадок. Він (Любомир) разом зі своїм другом прийшов на залізничні колії. Друг залишався на місці, а він піднявся на дах вагона пасажирського потяга і намагався зробити селфі. Був уражений струмом. Кримінальне провадження ми не відкривали, оскільки це нещасний випадок. Ми проводимо роз’яснювальну роботу і також в цій школі буде проведено додатково ще роз’яснювальну роботу з учнями, – каже Анна Олійник.

Дитячий психотерапевт Тетяна Окаєвич каже, що на такі вчинки підлітків штовхає бажання виділитись та привернути увагу.

– Діти намагаються донести, що “я успішний і я важливий” і що “поміть мене, побач мене, я тут є”, – каже Окаєвич.

Нагадаємо, про інцидент та потребу в донорській крові для хлопця раніше повідомили його вчителі та деякі волонтери. Зазначалося, що постраждалому потрібна кров будь-якої групи, однак потенційні донори не повинні мати в анамнезі небезпечних інфекційних хвороб, зокрема жовтухи.

“Укрзалізниця” вкотре попереджає, що робоча напруга контактної мережі – 27,5 тисячі вольт. Під час наближення до дроту ближче ніж на 2 метри може виникнути електрична дуга між тілом людини і дротом та завдати електротравму з важкими наслідками для здоров’я.

Загалом цього року внаслідок ураження електричним струмом на залізничному транспорті травмовано шість осіб, із них дві смертельно. У 2019 році на об’єктах інфраструктури “Укрзалізниці” ураження електричним струмом отримали 35 громадян. Найчастіше такі травми зазнають особи, які намагаються зробити селфі на вагоні, займаються зачепінгом або викрадають елементи залізничної інфраструктури й рухомого складу”, – зазначають в “Укрзалізниці”.