Хакерський колапс: у Вінниці “лягли” банки, міськрада та сайти екстрених служб. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

16:22
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Масштабна хакерська атака, яка охопила всю країну, розповсюдилася і на Вінницю: на разі у місті не працюють банківські відділення, сайти та внутрішні компютерні системи державних органів влади.

Так, станом на момент виходу публікації недоступний сайт Вінницької міської ради: зі слів очільниці Департаменту інформаційної політики Аліси Мисловської, останній лист у внутрішній мережі міської ради пройшов о 13:17. Після того компютери всередині системи припинили працювати. Не працюють також місцеві відділення “Прозорих офісів”.

Так само не працюють сайти екстрених служб: обласного управління національної поліції та ДСНС. Додзвонитися до відповідальних служби та осіб також поки не вдається.

Водночас сайти обласної ради та Вінницької ОДА поки працюють.

Попри хакерську атаку, залізничний вокзал та аеропорт у Вінниці працюють в штатному режимі

Припинили свою роботу місцеві відділенням банків: “Ощадбанк” на Соборній стверджує, що у відділенні відбуваються “регламентні роботи” та заперечують факт хакерської атаки. Аналогічно не працюють відділення решти банків, а також “Укртелекому”, “Нової пошти” та “Укрпошти”.

   

Аеропорт “Вінниця” та центральний залізничний вокзал наразі не стали об’єктом масштабної хакерської атаки, що охопила всю країну та станом на 16:38 працюють у штатному режимі.

Про це повідомив директор вінницького аеропорту Ярослав Мазурець та довідкова служба вокзалу відповідно.

Водночас у місті не працюють банки, відділення пошти та зв’язку, Центри надання адміністративних послуг у “Прозорих офісах”, у супермаркетах та магазинах вже поступово відновлюють безготівковий розрахунок. АЗС в місті працюють у штатному режимі, але розрахуватися можна тільки готівкою.

Також припинили працювати сайти екстрених служб, міської ради, підприємств Вінницягаз та Водоканалу. Поки працюють веб-представництва Вінницької обласної ради, Вінницької ОДА, Вінницяобленерго та Вінницяміськтеплоенерго.

Ми відстежуємо подальший розвиток подій у Вінниці, стежте за оновленням.

Нагадаємо, що сьогодні по всій країні розпочалася масштабна хакерська атака: не працює банківська система, служби звязку, державні установи, поштові відділення тощо.