Гуманітарний хаб та “Батальйон утеплення”: як барські театрали допомагають членам товариства сліпих та ЗСУ

18:02
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині з грудня минулого року діє гуманітарний штаб для допомоги членам Українського товариства сліпих з Барської громади. Його організували театрали з Барського МХАТу в рамках проєкту “Театр Рівності”.  Водночас, на базі хабу працює “Батальйон утеплення”, де люди різного віку та професій в’яжуть теплі речі для захисниць та захисників із ЗСУ. 

За повідомленням Барського театру, в рамках хабу, який розмістився на базі місцевого підприємства УТОС, членів спільноти товариства сліпих безкоштовно забезпечують продуктовими наборами, засобами гігієни та медикаментами.

 

 

Також вони можуть пройти обстеження у лікарів медичного центру “MED OK”, відвідують психотерапевтичні групи та отримують правову допомогу. Відбуваються зустрічі зі спеціалістами управління соціальної політики та фахівцями інших напрямків. Передбачено для відвідувачів хабу заняття з цивільного захисту.

 

 

Як в коментарі “Вежі” повідомив директор Барського МХАТу Роман Григор’єв, від грудня було проведено понад 80 різноманітних активностей, ініціатива допомогла понад 180 членам Барської первинної організації УТОС, їх дітям та ветеранам Барського учбово-виробничого підприємства УТОС.

Крім того, в межах гуманітарного хабу з’явилась ще одна ініціатива – “Батальйон утеплення”. Починаючи з грудня 2022 року, учасники та волонтери”батальйону” передали оборонцям південних рубежів, захисникам Бахмуту та воїнам, які лікуються у шпиталях Дніпропетровщини, понад 250 пар в’язаних виробів. А також – велику кількість фабричних теплих шкарпеток, зимовий одяг, смаколики та засоби гігієни. Для підтримки “Батальйону утеплення” в рамках благодійного концерту “Стрінемося на Стрітення” було зібрано понад 4 тис. грн. Також нещодавно Барське підприємство УТОС запустило виготовлення окопних свічок, які також поїдуть на фронт.

Ідею хабу фінансово підтримав фонд “Zagoriy Foundation” – благодійна організація, заснована родиною Загорій та покликана розвивати культуру благодійності в Україні. Партнерами проєкту виступили Барська первинна організація Українського товариства сліпих (голова Анатолій Кобиль) та ГО “Веремія” (очільники Марія Петелько і Тамара Кушнір).

Загалом, як повідомляють у Барському МХАТі, “Театр Рівності” існує з 2020 року і спрямований на соціалізацію людей з порушенням зору, які працюють на Барському учбово-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих (УТОС). З того часу з незрячими акторами-аматорами було поставлено низку літературно-музичних композицій, які здобувають перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Фото – надані Романом Григор’євим, співзасновником Барського МХАТу