Громадські радники та швейна майстерня для людей з інвалідністю: у Вінниці презентували чотири інклюзивні проєкти

20:23
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці презентували чотири проєкти з розвитку інклюзивного середовища Вінницької області. Серед них є проєкт з підготовки громадських радників з інклюзії, а також швейна майстерня для роботи людей із порушеннями розвитку.

Як повідомили на сайті Вінницької ОДА, 16 липня ці проєкти презентувала Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “Паросток”.

Наша громадська організація однією з перших на Вінниччині почала долучатися до процесу розвитку інклюзивного середовища через реалізацію різноманітних проєктів за підтримки обласної та міської влади, а також міжнародних фондів. І сьогодні ми продовжуємо активно та цілеспрямовано працювати у цьому напрямку, – зазначила Ірина Саранча, керівниця проєктів та голова міської організації “Паросток”.

Загалом у Вінницькій області реалізують чотири нові проєкти: з підготовки громадських радників з інклюзії, з інформаційної підтримки людей з інвалідністю в період пандемії COVID-19, із запобігання професійному та емоційному вигоранню працівників Брацлавського психоневрологічного будинку-інтернату, а також створення швейній майстерні, в якій працюватимуть не менше ніж 30 дорослих осіб з порушеннями фізичного та інтелектуального розвитку.

Далі – детальний опис кожного із проєктів.

1. “Агенти громадянських змін”

Фото – ocdn.eu

Це проєкт, що спрямований на активізацію участі членів 27 ОТГ області через розробку та впровадження спеціальної навчальної програми. Вона стосуватиметься підготовки протягом 12 місяців громадських радників з інклюзії з-поміж людей з інвалідністю, їхнього найближчого оточення (особливим чином жінок), а також працівників місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги.

Відомо, що в рамках цього проєкту планується:
– розробити спеціальну навчальну програму для проведення Школи з підготовки громадських радників з інклюзії,
– створити та продемонструвати на обласному телебаченні, в соціальних мережах, на каналі YouTube відповідний соціальний відеоролик із сурдоперекладом,
– розробити, надрукувати та розповсюдити методичні матеріали з підготовки громадських радників, а також інформаційні буклети для мешканців ОТГ області щодо діяльності громадських об’єднань людей з інвалідністю.

Повідомляється, що підготовлені громадські радники з інклюзії будуть проводити інформаційні заходи з елементами тренінгу та діалогові зустрічі з питань інклюзії та доступності у своїх ОТГ.

Проєкт реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.  Партнером проєкту є Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області.

 

2. “Інформаційна підтримка людей з інвалідністю в період пандемії COVID-19 та інших соціальних викликів в Україні”

Фото – 4.bp.blogspot.com

Повідомляється, що цей проєкт покликаний поліпшити якість життя не менше 90 осіб з інвалідністю, які проживають в Україні, шляхом таких дій:
– створення можливості інклюзивної онлайн освіти,
– формування нових соціальних навичок в умовах пандемії та інших критичних життєвих ситуаціях,
– психологічної та соціальної підтримки протягом 2020 року.

Крім цього, проєкт включає розробку та впровадження онлайн курсу з сурдоперекладом “Формування соціальної поведінки осіб з інвалідністю в критичних ситуаціях” на платформі “ВУМ online”, а також розробку, друк та розповсюдження інформаційного буклета “Вчимося жити по-новому: новий онлайн курс для людей з інвалідністю”.

Це спільний проєкт з Фондом “Абіліс”, що розпочався у квітні цього року. Партнером проєкту є кафедра психології та соціальної роботи ВДПУ ім. М. Коцюбинського.

 

3. “Спільні кроки до розвитку громади”

Фото – i.dailymail.co.uk

Метою цього проєкту є покращення якості надання послуг щодо догляду із забезпеченням проживання для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю шляхом підвищення соціальної компетентності, а також запобігання професійному та емоційному вигоранню працівників Брацлавського психоневрологічного будинку-інтернату та розвитку волонтерського руху в смт Брацлав.

Протягом проєкту планується підготувати та влаштувати два інформаційних тренінги для працівників інтернату: “Емоційне вигорання та його профілактика” та “Підвищення рівня соціальної комунікації – шлях до порозуміння”, а також здійснити дводенну рекреаційну подорож на базу відпочинку “Зачароване озеро”.

Проєкт “Спільні кроки до розвитку громади” став одним з переможців конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2020 році за рахунок коштів обласного бюджету.

 

4. “Швейна майстерня для дорослих осіб із порушеннями фізичного та інтелектуального розвитку”

Фото – studijaart.lt

Це проєкт із поліпшення якості життя та підвищення рівня соціальної інтегрованості не менше 30 дорослих осіб з порушеннями фізичного та інтелектуального розвитку, які проживають у Вінницькій області. Це планують зробити, забезпечивши їм денну зайнятість у швейній майстерні на базі Вінницької міської організації соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “Паросток”. Також планується сприяння процесу залучення до волонтерської допомоги 20 безхатченкам.

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Благодійного фонду “Карітас-Київ”. Він передбачає купівлю двох швейних машинок і відповідних матеріалів для забезпечення діяльності швейної майстерні по пошиттю засобів самозахисту та ремонту одягу для осіб з інвалідністю та безхатченків.

Відомо також, що у рамках проєкту планується розробити та видати інформаційний буклет “Швейна майстерня для дорослих осіб із порушеннями фізичного та інтелектуального розвитку: можливість твого розвитку та реалізації у громаді” для залучення нових клієнтів до швейної майстерні, а також організувати виставку кращих швейних виробів на виставці, присвяченій Всесвітньому дню осіб з інвалідністю у Вінниці.

Ілюстративне фото – ocdn.eu

Читайте також: Протези, крісла та техніка: на Вінниччині витратили понад 23,6 мільйона на технічні засоби реабілітації для людей з інвалідністю

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.