Гречана каша з капустою: у Вінниці відкрили кримінальне провадження за фактом підкупу виборців

11:51
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці поліцейські відкрили кримінальне провадження за фактом підкупу виборців. Йдеться про випадок, коли 14 жовтня проросійська партія ОПЗЖ роздавала людям на площі Європейській кашу, салат з капусти та чай. 

На сайті ГУ НП у Вінницькій області не назвали назву партії, але повідомили, що на підставі публікацій в ЗМІ та соцмережах про вказану подію, розпочали кримінальне провадження за частиною 3 статті 160 КК України (підкуп виборців). Щодо підкупу, то в поліції уточнили: кандидати від однієї з політичних сил роздавали громадянам приготовлені страви та агітували за політичну силу.

Нагадаємо, що ОПЗЖ роздавала в центрі міста кашу, салат з капусти та чай у День захисника України. Відповідне відео з’явилось на фейсбук-сторінці “Опозиційна платформа За Життя. Вінниччина”.

Як повідомляє Громадянська мережа ОПОРА, частування кашею та чаєм супроводжувалось виступом духового оркестру, поруч стояв банер із зображенням кандидатки до Вінницької міської ради від осередку партії “Опозиційна платформа – За життя” Олени Лепей та намет із символікою цієї партії, з якого розповсюджували агітаційну продукцію.

На фейсбук сторінці партії зазначається, що загалом “польова кухня” наварила понад 200 порцій каші. У публікації ОПЗЖ вказують на приналежність польової кухні саме до їхньої партії. Про це вказували також на самому заході, щоправда, з посиланням на “фірму ОПЗЖ”.

Зазначимо, що цей захід відвідали, зокрема, кандидат на посаду Вінницького міського голови В’ячеслав Узелков (який також власноруч роздавав кашу) та кандидати у депутати Вінницької міської ради Сергій Грушко, Ігор Горлачов та Олена Лепей.

 

 

 

У поліції Вінниччини зазначають, що від початку виборчої кампанії вони зафіксували 87 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. За результатами розгляду повідомлень відкрито розслідується 6 кримінальних проваджень: за фактами підкупу виборців, нанесення тілесних ушкоджень кандидату в депутати, підробки документації та хуліганств.

Зазначається також, що на порушників виборчого законодавства складено 16 адміністративних протоколів.

Згідно з ч.3 ст.160 Кримінального кодексу України за надання виборцям, учасникам референдуму, юридичним особам неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років.
_
Примітка. У цій статті під неправомірною вигодою слід розуміти продукти харчування, спиртні напої та тютюнові вироби, незалежно від їх вартості, а також грошові кошти, товари (крім матеріалів агітації, визначених законом), послуги, роботи, пільги, переваги, подарункові сертифікати, цінні папери, кредити, лотерейні білети, інші матеріальні та нематеріальні активи, вартість яких перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, які на безоплатних або на інших пільгових умовах пропонуються, обіцяються, надаються кандидатам, виборцям, учасникам референдуму або членам виборчої комісії, комісії з референдуму чи одержуються зазначеними особами (джерело – vn.npu.gov.ua).

Фото – ОПОРА та зображення з відео ОПЗЖ
Відео з сайту мережі ОПОРА

Читайте також: Гречана каша і повітряні кульки: у Вінниці фіксують факти ймовірного підкупу виборців. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.