Гра слів ціною 68 тисяч: вінницький провайдер сплатить штраф за антирекламу конкурента

13:09
Автор: Vежа
Become a Patron!

Два роки тому у Вінниці Адміністративна колегія Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (АМК) оштрафувала “Телерадіокомпанію “Еверест” за антирекламу іншого провайдера – “ВОЛІ”.

“Еверест” судився з АМК, проте марно. Як повідомляється, постановою від 4 грудня Північно-Західний апеляційний господарський суд відмовив ТОВ «Телерадіокомпанія «Еверест» в задоволенні апеляційної скарги про скасування рішення Господарського суду Вінницької області.

У повідомленні АМК зазначено, що за результатами розгляду заяви ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ» було встановлено низку порушень. Фактично було виявлено заклики до споживачів відмовитись від послуг “ВОЛІ” й натомість обрати “Еверест”.

Зокрема у Вінниці на початку жовтня 2016 року на плакатах біля входу до під’їздів багатоповерхівок, а також на зворотній стороні єдиного рахунку за житлово-комунальні послуги за вересень 2016 року (що надсилався мешканцям багатоповерхівок), а також на призмі-борді ТОВ «Телерадіокомпанія «ЕВЕРЕСТ» (м. Вінниця) поширило інформацію зі слоганом “НЕ СИДИ В НЕВОЛІ – ПІДКЛЮЧАЙСЯ ДО ЕВЕРЕСТ!”.

Сукупність художніх прийомів, які застосовані в поширеній інформації, таких як: використання кольорів, які є домінуючими у складі фірмового найменування та знаків для товарів і послуг ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ» та ТОВ «ТРК «ЕВЕРЕСТ», виділення частини слова «ВОЛІ» помаранчевим кольором (усвідомлюючи, що фірмове комерційне позначення «ВОЛЯ» помаранчевого кольору є зареєстрованим знаком для товарів і послуг Заявника, є впізнаваним та таким, що одразу асоціюється із ним), назви «ЕВЕРЕСТ», яка також є зареєстрованим знаком для товарів і послуг Товариства, і також впізнавана та асоціюється із Товариством, застосування рекламного слогану «НЕ СИДИ В НЕВОЛІ – ПІДКЛЮЧАЙСЯ ДО ЕВЕРЕСТ!», яке «пояснює» це зображення, оскільки над кожною його частиною розташований напис зліва – «НЕВОЛІ» із виділеною частиною «ВОЛІ», справа – «ЕВЕРЕСТ» спрямована на формування думки споживачів телекомунікаційних послуг (послуг доступу до телепрограм та доступу до мережі Інтернет). Під час розгляду справи було проведено опитування споживачів” – йдеться у повідомленні Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Тож цьогоріч у грудні “Евересту” відмовили в задоволенні позову про визнання протиправним та скасування рішення адміністративної колегії Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 38-рш від 26.12.2017 року.

За порушення Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» до ТОВ «Телерадіокомпанія «ЕВЕРЕСТ» були застосовані штрафні санкції 68 тисяч гривень.

Головне фото – ordisys.fr