Господарям найвідомішої хати, зруйнованої вибухами в Павлівці, куплять новий дім за $30 тисяч. ФОТО

15:23
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Подружжя Ковальчук, будинок яких повністю згорів від прямого потрапляння снаряду під час вибухів на військовому арсеналі поблизу села, отримають новий будинок.

Про це сьогодні, 12 жовтня заявив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій під час зустрічі з господарями будинку та першої леді країни Мариною Порошенко, а також сином Президента, народним депутатом Олексієм Порошенко.

 

Помешкання подружжя Ковальчук, котре ще за радянських часів вони будували понад 10 років, відновленню не підлягає. В їхній дім потрапила крупнокаліберна реактивна міна, внаслідок чого хата згоріла вщент.  За словами господарів обійстя, дим від спалених стін та покрівлі йшов ще близько тижня після пожежі. Сама Ніна Ковальчук з чоловіком встигли евакуюватися, щойно почалися вибухи. Пізніше сюди приїздили числені знімальні групи проводити прямі ефіри та навіть облаштовували на згарищі мобільні студії.

   

  • Ви розумієте, чоловік каже в той вечір: іди подивись, там якісь “пікарди” за вікном зриваються. Я глянула – та які ж то “пікарди”? Здалося, що прямо на городі рветься. Світло відразу пропало, ми налякані, руки трусяться, документи не забрали, нічого не забрали, добре, що встигли виїхати до сусідів, – розповідає п. Ніна.

Вже пізніше син подружжя розповів батькам про те, що хата знищена повністю.

Проте вже сьогодні родина Ковальчуків домовилися про придбання іншого будинку – більшого та кращого – на тій самій вулиці, ближче до центру села. Кошти на придбання помешкання будуть виділені з грошей, передбачених на ліквідацію наслідків катастрофи. За словами голови ОДА Валерія Коровія, в даному випадку йдеться про суму порядку $30 тисяч доларів.

   

За словами голови ОДА, загалом внаслідок вибухів є п’ять будинків, які не можливо відновити. Щодо двох з них вже прийнято рішення про придбання нового житла державним коштом. Решта три постраждалі родини ще визначаються: чи будуть купувати нові будинки, чи збудують їх на місці зруйнованих помешкань.

Фото Андрія Завертаного