Публікації за датами

  • 14 Вересня/ 18:59

    656 річниця

    Публікація14.09.1918:59

    Автор:Юлія Плахтій

    “Голий” перформанс та відрізане волосся: у Вінниці влаштували вражаючу еко-акцію. ФОТО

Сьогодні, 14 вересня, Вінниця відзначає 656-ту річницю від дня заснування. Урочисту церемонію святкування розпочали о 14:00 на головній площі міста – Майдані Незалежності перед Вінницькою міською радою.

Окрім того, на ще близько десятьох локаціях міста відбувалися різноманітні заходи, події, інтерактивні виставки та концерти. Та поряд з розважальною частиною, дві зони по вулиці Соборній були присвячені проблемам екології. Зокрема на одній з цих локацій вінничани та гості міста могли створити власними руками еко-торбинку, а на іншій – побачити перформанси, подекуди досить шокуючі, а також фото-виставки на тему екології.

  

 

Зокрема велику кількість глядачів привабив подіум, на якому стояло дві дівчини у самій білизні тілесного кольору, а на їхній шкірі було помітно “кров”, “подряпини” та написи на тему глобальної зміни клімату,

  

 

Як пояснив керівник творчого об’єднання “Човен” Руслан Глухманюк, який придумав цей перформанс, це мало би продемонструвати байдужість людей до проблем планети. За словами Глухманюка, нині людей значно більше приваблюють оголені тіла, аніж проблеми екології та зокрема глобального потепління або ж  забруднення планети сміттям.

  

 

Раніше на цій же локації відбувся інший перформанс, до якого міг долучитись будь-хто. Так, на подіумі сиділа дівчина з довгим волоссям, а на столику перед нею – рослина в горщику та ножиці. Поруч – плакат з написом “Зріж листок”. Багато людей підходили та справді зрізали з рослини листок та дивилися, що буде далі. А далі дівчина брала ножиці та обрізала собі пасма волосся – по одному за кожен листок.

 

Всього за годину перформансу у дівчини залишилося близько половини довжини волосся. Ножиці до рук брали як підлітки та дорослі, так і зовсім маленькі діти, які були в змозі дотягнутися до рослини на столику.

  

 

Як пояснила Vежі Марія Леванчук, організаторка еко-фестивалю “ДІЛИ” (анонс фестивалю ТУТ), в межах якого відбувся перфоманс від ГО “Човен”, таким чином автори ідеї хотіли показати, що шкодячи природі, людина шкодить собі та скорочує власне життя, а також те, якими жорстокими можуть бути люди. Примітно, що кілька глядачів підходили до дівчини та просто забирали ножиці.

Дехто говорив при цьому, що досить знущатися над рослиною. Одна жінка, яка просто спостерігала за процесом, але не брала участі, обурювалась, що ті, хто підходить та обрізає листок – явно не нормальні люди. Перформанс завершився тоді, коли одна жінка просто забрала горщик з квіткою.

VежА поспілкувалась з цією дівчиною, Мариною. Вона розповіла, що бачити те, як люди з цікавістю підходять та обрізають листок живої рослини, їй було неймовірно боляче.

 

– Люди не розуміють, що роблять з нашою природою. Щоразу, коли не туди ви викидаєте сміття чи обрізаєте листок, або робите щось подібне – ви шкодите собі. Для дерева зрізана гілка – це те саме, що для дівчини відрізане волосся, – каже Марина. – Своє волосся я дуже довго ростила і мені його було шкода, але якщо цей перформанс приніс якусь користь – це добре.

 

Також на цій локації облаштовано фотовиставку, присвячену темі забруднення навколишнього середовища. На світлинах Юлії Заєць зображено передусім шкоду пластику та поліетилену.

     

 

Також тут влаштували фото-локацію, зі стільцем, виготовленим з близько чотирьох кілограмів кришечок з-під олії (кришечки потім відправлять на переробку).

  

 

На іншій локації під назвою “Вінниця – місто свідомих!” для дітей та дорослих було влаштовано майстер-класи з виготовлення, а точніше прикрашання еко-сумки – фарбою або ж різноманітними фігурками з фетру. Вартість виробу не була фіксованою – кожен сплачував суму, яку вважав за потрібне. Так само за будь-яку ціну можна тут можна було прикрасити еко-торбинки. Особливо популярною ця локація була серед дітей.

        

Майстер-класи курували діти, які раніше перемогли в Конкурсах шкільних екологічних ініціатив та “Бюджету шкільних проектів”. Кошти, виручені від продажу торбинок, будуть направлені на реалізацію ініціатив школярів.

Як розповіла Юлія Білик, головний спеціаліст відділу виховання та позашкільної роботи департаменту освіти Вінницької міської ради, таким чином планується залучити якомога більшу кількість вінничан до руху за зменшення шкоди природі.

 

Тут також влаштували тематичну фото-зону, локацію обміну книгами, а також встановили мапу, на якій пропонується позначити місце у Вінниці, яке людина вважає найбільш екологічним та комфортним або ж хотіла би його облаштувати якось інакше. Наприклад, створити в тому чи іншому куточку міста парк або зелену зону. Та перед тим вінничани мають пройти невеличку вікторину, також на екологічну тематику.

        

Нагадаємо, з нагоди відзначення Дня міста у Вінниці заплановано цілу низку розважальних заходів, що триватимуть до самого вечора. Повну програму святкування та репортажі з попередніх подій читайте в матеріалах:

Читайте також: Вінниця відзначає День міста: повна програма святкування

Читайте також: “Це моє місто”: юні барабанщиці та Володимир Гройсман відкрили святкування Дня Вінниці. ФОТО

Читайте також: Вінниці 656: що сьогодні робити у центрі міста. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Вінниці презентували оновлений екскурсійний трамвай “Vinnytsia City Tour”. ФОТО

Читайте також: Яким бути Альтман-скверу в центрі Вінниці: на Соборній триває опитування вінничан

Читайте також: Костюм вінницького війта й історії про міські рекорди і джекпоти: історична виставка до Дня міста. ФОТО

Читайте також: Трюки на BMX і дитячі велоперегони: у Вінниці влаштували свято “Тур де Парк”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: До Вінниці прибув предстоятель ПЦУ Епіфаній та нагородив орденом митрополита Симеона. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: П’ятниця, 13-те: у Вінниці відбувся “хеловінський” ВІННИЦіЯнський кінофестиваль. ФОТОРЕПОРТАЖ

Фото Ольги Мірошниченко

                                                          

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.