Голова Вінницької військової адміністрації назвав дурнею звинувачення про “відкати” на гуманітарці для військових

23:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

Голову Вінницької військової адміністрації Сергія Борзова та голову Дніпровської військової адміністрації публічно звинуватили у вимаганні “відкатів” за пропуск гуманітарки для ЗСУ через митний кордон. Сергій Борзов сказав, що сталося непорозуміння і назвав це дурнею без доказів.

З чого все почалося?

Сьогодні Тарас Чмут, директор Благодійного фонду “Повернись живим”, написав на своїй сторінці у Фейсбук, що йому “дуже прикро, коли представники Дніпровської та Вінницької військово-цивільних адміністрацій (та інші) вимагають “відкату” у волонтерів за надання листів щодо пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану для захисників та захисниць держави”.

За його інформацією “тариф” складає або 10% від рахунку, або 100 автівок. Також Тарас Чмут тегнув “Офіс Президента України” з проханням “навести порядок з тими, кого вони призначили”. Зокрема вказав Сергія Борзова та Ігоря Маковцева.

Відповідь Сергія Борзова

Про це написало багато всеукраїнських ЗМІ, і увечері (через 6 годин) голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов опублікував відеозвернення, в якому відкинув усі звинувачення, сказав, що після опублікованого допису особисто поспілкувався телефоном з Тарасом Чмутом і пані (вочевидь, волонтеркою з Києва), від якої Тарас дізнався цю інформацію. Зі слів Борзова, у телефонній розмові вияснилось, що інформація про 100 автомобілів стосувалася іншої області, а до Вінницької була претензія щодо приладів нічного бачення.

При спілкуванні вже з пані Величко, я особисто хотів почути, звідки це все (що треба відкати давати 10%). Значить, версія перша що 10% це від неї вимагали з інвойсу. Інвойс це документ, який потрібен для того, щоб вантаж закордоном купляти. По постанові Кабінету міністрів і тим документам, які ми видаємо, дуже багато вінницьких волонтерів знають, що інвойс взагалі не потрібен. […] Версію другу виклали: що 10% вантажу має бути у Вінниці. Як пояснити?… Ті організації, які надають нам лист, одразу на цей вид товарів військового призначення, вже вказують військову частину, якій вони бажають передати. Тобто, неможливо забрати 10%, чи 20%, чи 30%, чи 50%, тому що […] весь вантаж, який провозиться, має бути доставлений у військову частину, і бути засвідченим актом прийому-передачі.

–  Представники цієї організації щось переплутали, що ми можемо їй передати. Це в принципі неможливо, і жодного разу такого не було. […] Ці вантажі мають з кордону бути доставлені в військові частини. Ми не можемо передати гуманітарний вантаж спочатку на якусь благодійну організацію, а потім ця організація чи фонд буде розподіляти. […] В нас немає такої опції навіть. […] Як то кажуть: “учите матчасть”, – сказав Сергій Борзов.

Зі слів Борзова, волонтери мали б написати листа до Вінницької військової адміністрації, який реєструється, а не контактувати телефоном. Понад те, намагаючись вияснити, з ким саме вони контактували, йому не змогли назвати імені заступника, і номеру його телефону (лише посаду). А при перевірці телефону самого працівника, інформація не підтвердилася.

Те, що виклали, це взагалі каша безпідставна. […] І всі тепер сприймають якось цю ситуацію дуже неоднозначно. Я розумію, що то потужний благодійний фонд, але люди скрізь є різні. Наголошую: особисто Тарас з нами не розмовляв, сюди не телефонував, – зазначив Сергій Борзов.

Зауважимо, що станом на 23:35 годину Тарас Чмут не написав про підсумки цієї розмови. А його допис уже набрав 3,4 тисячі коментарів. Під відео Сергія Борзова також триває активне обговорення.

ОНОВЛЕНО: згодом у твіттер-подкасті “Фронтова поплава #21” Тарас Чмут детально описав цю ситуацію, назвавши її прецедентом. Зокрема розповів про телефонні розмови (з Сергієм Борзовим зокрема), в чому полягає проблема для волонтерських організацій з листами до ВЦА (військово-цивільних адміністрацій – авт.), і як це можна вирішити.

На відео цей шматок розмови – з 2:21 до 15:55 хв.

З часу заснування у 2014 році, “Повернись Живим” стала найбільшою організацією, що забезпечує Збройні Сили України, фінансуючи суто оборонні ініціативи. Отримали понад 20 мільйонів доларів із понад 50 країн. Надають підтримку близько 100 бойовим одиницям Збройних Сил України. Мають відкриту фінансову звітність.
_
З 2014 року “Повернись Живим” забезпечили близько 1,000 тепловізорів та понад 250 безпілотних дронів. Окрім матеріальної допомоги підвищили рівень технологічності армії з допомогою 1,500 планшетів із програмним забезпеченням “Армор” для виявлення артилерії. “Повернись живим” також проводить тренінги, аби надати нашим військам якомога ширший набір навичок (джерело – comebackalive.in.ua).

Фото, відео – facebook.com/borzov.s.s

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.