Голова Вінницької ОДА видав розпорядження про військовий призов 18-річних юнаків

11:36
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

28 січня голова Вінницької ОДА Владислав Скальський видав розпорядження про призов на військову службу юнаків, які досягли 18-річного віку.

Так, у розпорядженні голова ОДА дає доручення “Призвати на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, придатних за станом здоров’я до військової служби, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу”:

Нагадаємо, що раніше призовний вік в Україні складав від двадцяти до двадцяти семи років. Проте в січні президент Зеленський видав указ про призов юнаків з 18 років.

Призови цього року відбуватимуться у два етапи: у квітні – червні та у жовтні – грудні.

Також розпорядженням визначено, що обласним збірним пунктом та місцем урочистих проводів призовників стане місто Козятин, що на Вінниччині. Військовим комісаріатам, для відправки призовників на обласний збірний пункт, нададуть автомобільний транспорт та забезпечать охорону громадського порядку.

Окрім цього, розпорядження зобов’язує забезпечити на обласному збірному пункті у Козятині проведення тестування фізичної підготовки громадян, які підлягають призову на строкову військову службу.

Також розпорядженням доручено Головному управлінню Національної поліції у Вінницькій області “проводити…  розшук, затримання і доставку до районних (міських) військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку”.

Нагадаємо, що минулого місяця президент України Володимир Зеленський видав указ про звільнення в запас та призов на строкову військову службу у 2020 році. Зокрема, у документі зазначено, що юнаки будуть призиватися після настання повноліття – у вісімнадцятирічному віці. Відповідно до попередніх президентських указів, призивали громадян з двадцяти років.

Фото – з архіву Veжі