Голова Вінницької облради часів Януковича відвідав самопроголошене Придністров’я. ФОТО

12:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Оновлено: 9 Березня 2021, в 10:35

Сергій Татусяк, голова Вінницької обласної ради часів Януковича, відвідав самопроголошене Придністров’я. Разом із ним на зустрічі “Союзу промисловців, аграріїв і підприємців Придністров’я” був також гендиректор компанії “ПодiлляАгроЗахист” Олександр Суворов.

Про свій візит у невизнану Україною республіку Сергій Татусяк повідомив на власній сторінці у Фейсбук. Він написав, що відвідав місто Тирасполь, де зустрівся з партнерами. Зокрема “мав можливість презентувати роботу Єврорегіону “Дністер” та Міжнародного агрокластера “Дністер”.

Зазначимо, що Сергій Татусяк був народним депутатом України 4-го скликання, а також головою Вінницької обласної ради (з листопада 2010 до лютого 2014 року). Після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах 2010 року Сергій Татусяк став членом “Партії регіонів”, але у лютому 2014 року заявив про вихід із неї. Наразі він є головою Єврорегіону “Дністер”.

“Підсумки спільної діяльності організацій”

На фото Сергій Татусяк четвертий

Із сайту “Загальнопридністровського народного форуму” стало відомо, що це була зустріч керівництва міжнародної організації транскордонного співробітництва Єврорегіон “Дністер” з керівництвом Союзу промисловців, аграріїв і підприємців Придністров’я. А відбулася вона ще 18 лютого у Тирасполі (це місто вважають столицею самопроголошеної республіки).

У повідомленні йдеться, що ключовими темами діалогу стали проміжні підсумки спільної діяльності організацій у 2020 році, а також перспективи впровадження сучасних технологій органічного удобрення ґрунту під час ведення сільського господарства в Придністров’ї.

Голова Єврорегіону “Дністер” Сергій Татусяк зазначив, що не зважаючи на пандемію і її наслідки, партнерська діяльність Єврорегіону ДНІСТЕР і Союзу промисловців, аграріїв і підприємців Придністров’я приносила свої результати. Так, за рекомендацією СПАПП (одного зі співзасновників Загальнопридністровського народного форуму) вдалося сприяти участі творчих колективів з Придністров’я в міжнародному конкурсі хорового співу, де наші артисти, за словами Сергія Татусяка “спричинили справжній фурор у міжнародного журі та змогли завоювати головні призи і нагороди”, – йдеться у повідомленні. 

Попри це на сайті Єврорегіону “Дністер”, головою якого є Сергій Татусяк, зазначено, що до його складу входять лише Вінницька область (від України) та сім районів від Республіки Молдова: Дондушенський, Дубесарський, Окницький, Резинський, Сороцький, Флорештський і  Шолданештський райони. Територій так званої Придністровської Молдавської Республіки, де відбулася зустріч, там не зазначено.

Відповідно до Статуту […] Єврорегіон “Дністер” створюється як орган транскордонного співробітництва, як об’єднання місцевих органів влади адміністративно-територіальних одиниць України і Республіки Молдова, не є альтернативою місцевим адміністраціям, не створюється з метою утворення нової адміністрації, не діє проти інтересів національної держави, не діє як вищепоставлена юридична організація. Основною метою створення та діяльності Єврорегіону “Дністер” є здійснення програм комплексного гармонізованого розвитку територій, прилеглих до річки Дністер, – зазначено в них на сайті.

 

“Презентація українських підприємств”

У своєму дописі на Фейсбук від 26 лютого Сергій Татусяк зазначив, що в ході цієї зустрічі відбулась ще презентація українських підприємств, які планують поставки своєї органічної продукції за кордон. Зокрема на сайті “Загальноприднійстровського народного форуму” зазначили, що на цій зустрічі був присутній гендиректор ТОВ “Поділляагрозахист” Олександр Суворов. Як відомо, основний вид діяльності цього підприємства – гуртова торгівля засобами захисту рослин, мінеральними та органічними добривами, насінням та сільськогосподарською продукцією.

Зазначається, що у Придністров’ї Олександр Суворов говорив про впровадження органічних добрив при вирощуванні сільськогосподарських культур, адже “важливою темою зустрічі стала перспектива поступового переходу до використання сільськогосподарськими виробниками Придністров’я органічних добрив”.

У разі сприятливої ​​епідеміологічної ситуації ряд придністровських аграріїв відвідає з гостьовим візитом сільгоспвиробників з України, з метою детального вивчення впливу внесення органічних добрив на якість і обсяги врожаю.
Сторони готові до реалізації підготовлених проектів, як тільки закінчиться пандемія, – йдеться у повідомленні.

Звернення до СБУ

Після того, як про поїздку у самопроголошене Придністров’я стало відомо назагал, організація “Лютич” з Вінниці заявила, що подала звернення до СБУ, аби там надали правову оцінку діям Сергія Татусяка. На їхню думку, такі дії є нічим іншим, як легітимацією самопроголошеної Республіки Придністров’я, і сприяють погіршенню репутації України.

– Організація “Лютич” подала звернення до Служби безпеки України, щоб надали правову оцінку діям громадянина України Татусяка Сергія Пилиповича, який проводить зустрічі в Тирасполі, з представниками бізнес-спільноти самопроголошеної Республіки Придністров’я та керівництвом Міністерства іноземних справ ПМР. На нашу думку, це є не припустимим явищем. Позиція нашої держави, щодо придністровського конфлікту, є незмінною. Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність Молдови у межах її міжнародно визнаних кордонів. А дії Татусяка Сергія є нічим іншим, як легітимацією самопроголошеної Республіки Придністров’я, яке сприяє погіршенню репутації нашої держави, – йдеться у повідомленні.

Очільник ГО “Лютич” Роман Яковлев зазначив, що вони подали письмове звернення в управління СБУ, і наразі чекають письмової відповіді.

Фото – onfpmr.ru

Читайте також: У Придністров’ї перейшли на казармений стан і застосовують безпілотники, – Коровій

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.