Як пізнати світ через звук та тишу? Відповідь на це запитання – у новому picture book «Голосно, тихо, пошепки» від Творчої майстерні «Аґрафка».
Художники Романа Романишин та Андрій Лесів створили, а «Видавництво Старого Лева» – випустило у світ унікальну книгу для дітей, яка навчить прислухатись до себе самих та усього, що нас оточує.
Їх називають найпопулярнішими українськими ілюстраторами за кордоном, кожна книга, над якою працює цей творчий тандем, вражає своєю оригінальністю та власним баченням. Цього разу творча студія «Аґрафка» (Романа Романишина та Андрій Лесів) завітають до Вінниці із презентацією власної книги «Голосно, тихо, пошепки», яка відбудеться 1 липня о 16.00 в книгарні «Є».
«Голосно, тихо, пошепки» – пізнавальна книжка-картинка про слух, звук і тишу, про голос і мовчання, про звуки, які ми чуємо і яких не чуємо. Про те як важливо слухати і чути один одного. Ця книга «звучить» багатьма голосами – яскравими кольорами та багатьма цікавими фактами, промовистими візуальними образами. Пориньте в світ безлічі різних звуків, символічно відтворених на папері, шуму та музики, звуками міста та природи, дізнайтеся, який звук найстаріший у Всесвіті, хто має найкращий слух і який музичний твір є найтихшим. Як спілкуються люди, котрі не чують, і якою важливою в нашому житті є тиша. Читачі познайомляться з головним героями, які проведуть їх сторінка за сторінкою крізь усю книгу, – пишеться в анотації до видання.
Як розповіли Vежі Андрій Лесів та Романа Романишена, що ілюстрації, що текст творчий та сімейний тандем зробили самі, адже їх завжди цікавили книги, які розширюють рамки сприйняття світу, руйнують стереотипи, виховують повагу і толерантність до інших людей.
- Декілька років тому в нас з’явилася ідея створити книгу про аудіо-візуальне сприйняття світу, про слух і зір, про речі видимі й невидимі навколо нас. Та в процесі роботи ми вирішили розділити її на диптих – дві книги, перша з яких – “Голосно, тихо, пошепки” – розповідає про слух і чуття, звук і тишу, про людей звуку і людей, які живуть в тиші, і найголовніше – про важливість слухати і чути один одного. Зараз працюємо над другою частиною – про зір і бачення в широкому сенсі.
Книга “розповідає” про слух, звуки і тишу у візуальний спосіб. Тут звуки відтворені графічно – лініями, плямами, кольорами. В процесі роботи над книгою Романа та Андрій опиралися на праці Кандінського (засновник абстракціонізму – VежА) про зв’язок звуку, кольору та геометрії.
Книга надрукована яскравими фарбами й вони особливі тим, що, в залежності від навколишнього освітлення, можуть по-різному відбивати світло і відповідно виглядати на папері по-різному.
Також в кінці книжки є важливий перелік – що варто послухати читачам після її прочитання – від гамору різних мов на вокзалі чи в аеропорту до звуку Великого Вибуху.
Романа та Андрій розповідають, що в своїх творах завжди прагнуть вийти за звичні рамки сприйняття інформації, тому постійно шукають нові формати і форми оповіді історій.
- Нам дуже імпонує поєднувати філософське, пізнавальне та візуальне, а також тактильне – саме книга дає можливість розповідати історії, залучаючи якнайширшу палітру сприйняття. Тому ми завжди дуже відповідально ставимося не лише до змісту книжки – тексту, ілюстрацій, дизайну – а й до матеріалів, з яких вона створюється – папір, фарби, нитки для зшивання сторінок тощо.
Вперше творча майстерня «Аґрафка» побувала у Вінниці під час фестивалю «Intermezzo». Тоді талановиті митці організовували цікаві майстер-класи з дітками і полюбили Вінницю.
Цього ж разу ілюстратори більше розповідатимуть про процес створення книги, про опрацювання джерел та збір інформації, про роботу й з текстом й візуальними образами.
- Ми говоритимемо голосно, тихо і пошепки, – підсумовують Романа та Андрій та запрошують всіх вінничан на презентацію.
Творча майстерня «Аґрафка» – мистецький та сімейний тандем художників Романи Романишин та Андрія Лесіва. Одні з найбільш популярних українських ілюстраторів за кордоном. У 2012 році казка «Ріпка» у переказі Івана Франка та творчо-ілюстративному втіленні «Аґрафки» увійшла до світового каталогу кращих дитячих книжок «Білі круки». У 2013 році зі збірки «П’ятикнижжя» Грицька Чубая почалася співпраця ілюстраторів з «Видавництвом Старого Лева». На сьогодні у видавництві вийшло п’ять авторських книг Романи Романишин та Андрія Лесіва — «Антоміми» (2014), «Зірки і макові зернята» (2014), книжка-картонка «Мій дім і речі в нім» (2015), «Війна, що змінила Рондо» (2015), «Голосно, тихо, пошепки» (2017). Книга «Зірки і макові зернята» отримала відзнаку Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї. Книга «Війна, що змінила Рондо» отримала відзнаку журі Міжнародного дитячого книжкового ярмарку в Болоньї та увійшла до каталогу «Білі круки». Обкладинка «Аґрафки» до книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люсі та Стівена Гокінґів увійшла до довгого списку призерів «The Global Illustration Award» на Франкфуртському книжковому ярмарку.
Фото: starylev.com.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.