«ГіпноГіг» на мокрій підлозі: у Вінниці відбувся концерт гурту «THE HYPNOTUNEZ». ФОТОРЕПОРТАЖ

15:29
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 9 Червня 2021, в 10:29

Минулого тижня у Вінниці відбулася презентація альбому вінницького гурту «THE HYPNOTUNEZ». Хлопці зіграли свій фірмовий джаз-панк у кінотеатрі «Росія», на їхню підтримку також виступили музикант з Житомира та вінницький гурт “Blueberry jam”.

Відтак, 7 травня, близько 19:00 до кінотеатру почали підходити відвідувачі – дехто перед початком курив під навісом, інші розсідалися на численні сидіння у залі. З одного боку великої зали був розташовний столик з фірмовими речами гурту, з іншого – імпровізований міні-бар з алкоголем та кавою.

У той вечір йшов дощ, відтак на сцені ще до початку концерту утворилася невелика калюжа, в яку крапала вода з високої стелі. Зрештою, це лише додавало андеграундної атмосфери, а волога підлога змушувала музикантів та публіку час від часу сковзатися по сцені. Організаторами концерту стала вінницька громадська організація “Мистецьке об’єднання “PLAI”.


 

 

 

 

 

 

Першим “на розігріві” виступив «Volver Stone» – onemanband Дмитра Бєлова з Житомира. З інструментів музикант, окрім іншого, мав саморобну гітару із залізної миски для тварин, а слайдером служив шматок пляшки з-під коньяку. Протягом години музикант розігрівав публіку блюзо-панковими піснями «про Сича» та українську пивоварню «Дідько». Поки деякі слухачі в той час невпевнено підтанцьовували, через годину до зали внесли провізію до міні-бару. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поки хлопці з “THE HYPNOTUNEZ” готувалися до виступу, відвідувачі змогли “пошастати” по території кінотеатру, зігрітися вином та подихати післядощовим повітрям на “перекурі”. В перервах між виступами грала з колонок «Нірвана», а на стіні за сценою показували мультики та відео з європейського туру “THE HYPNOTUNEZ”.

 


 

 

 

 

Після кількох пісень “Нірвани” на сцену вийшли хлопці з “THE HYPNOTUNEZ”, які одразу ж “заманили” слухачів ближче на сцену. Вже з першої пісні хлопці “ударили” по стінах радянського кінотеатру своїм авторським саундом, а Гера Луїдзе тримав увагу публіки своїми харизматичними манерами та поступовим розстібанням сорочки.

Цього дня гурт виступав у такому складі: Гера Луїдзе – соліст, контрабас, Дмитро Горохов – ударні, Олег Прокопчук – гітара, Микола Опанасько – тромбон, Антон Гнатенко – саксофон.

 

 

 

 

 

 

Увесь час виступу хлопці рухалися, танцювали та ковзали по вологій сцені, час від часу спотикалися один на одного чи на апаратуру. Відвідувачі, серед яких були й гості з інших міст, танцювали з першої пісні, а наприкінці вже ледве трималися на ногах від ритмів. Після виходу “на біс” Гера Луїдзе завершив виступ своїми класичними словами “це були ми”.

І дим-машина, і відеопроекція на стіні навпроти, і неймовірна енергія, яку ділили поміж собою музиканти та публіка, перетворили “напівживий” кінотеатр у стильний концертний майданчик.

 

 

 

Після головного виступу вечора публіка змогла відпочити під час тривалішої паузи, в той час, як наступний гурт “Blueberry jam” готувався до “афтепаті”. Вони зіграли фанкові авторські мелодії та кавери, а публіка, розігріта вином та попередніми виступами, щедро плескала та танцювала під фанкові звуки. Зрештою, найвитриваліші слухачі відпустили гурт лише після третього “на біс”, танцюючи все інтенсивніше та розкутіше.

 

 

 


 

 

 

 

Через кілька днів “Veжа” поговорила з фронтменом гурту Герою Луїдзе та запитала про його враження від вінницького концерту. Він розповів, що це їхній перший офлайн-концерт за більше ніж рік, при тому безпосередню участь в його організації брав сам Гера.

– Це був чистий кайф. Це ж Вінниця, ми обожнюємо Вінницю. Останній концерт ми давали у Німеччині. Тобто і по Україні, і у Вінниці ми граємо чомусь мало, там чомусь виходить. Коли ми грали останній раз у Вінниці – навіть складно згадати. Ми ж всіх любимо, у нас кайфово, у нас публіка, всі свої, всі кайфують. Я був у захваті, я дуже радий, що цей концерт відбувся. 

Мені навіть подобалося, що там все стікало, ми падали. Але іншого місця, ніж наш закинутий кінотеатр (сама знаєш з якою назвою страшною) не має. Є барчики, паби. Але я хотів зробити кайфовий DYI-йний концерт, аби люди розуміли, що концерти бувають не тільки такі цивільні, знаєш. Ну ти ж бачила, там стікала вода зі стелі. І, власне кажучи ми обрали це місце, бо хотіли все самі зробити. Нам дали лише пусте приміщення, наповнювали його ми власними зусиллями. І вийшло кайфово.

 

 

– Цілі заробити гроші не було, я хотів максимально вкластися у все і зробити у Вінниці такий “двіжняк”. 

Я думаю, прийшло не так багато людей по тій причині, що всі думали, що це буде звичний концерт. І люди, які побачили згодом репортажі та фотозвіти, шкодували, що не прийшли. Якщо вони б знали, що концерт буде саме такий, прийшло б більше людей. 

Наразі гурт веде перемовини стосовно виступів на всеукраїнських фестивалях, також гурт запрошують за кордон. Окрім цього гурт планує влаштувати акустичний концерт, ймовірно у кав’ярні «Синій кактус», а 28 травня хлопці виступатимуть в столичному арт-клубі «Теплий ламповий».

Фото Марини Сербінович

Читайте також: Панк-рок і дарк-кабаре: фронтмен вінницького гурту «The Hypnotunez» випустив сольний альбом

Читайте також: Метал, джаз-панк і “невульгарна романтика”: головну сцену “Air ГогольFest” відкрили кращі вінницькі гурти. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.