Гікорі, модрина, клен-явір та дуби: на Вінниччині лісівники планують висадити майже 4 мільйони дерев

22:05
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині лісівники планують протягом весни висадити майже 4 мільйони майбутніх дерев. Загалом, планується висадити дерева на площі 720 га. 

Як йдеться на Facebook-сторінці Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, серед них:  710 га лісовідновлення (створення лісових культур на місці минулорічних зрубів) та 10 га – лісорозведення (створення нових лісів на землях, які передали територіальні громади для заліснення).

 

Найбільші об’єми з посадки лісу мають цьогоріч тульчинські лісівники (193 га). Досить вагому площу мають заліснити також і в Гайсинському (160 га), Жмеринському (154 га) та Вінницькому (115 га) лісгоспах. Захисні насадження (нові ліси) створюватимуться навесні у Тульчинському ЛМГ та Іллінецькому лісгоспі.

За інформацією лісівників, склад порід залишається традиційним: більшість лісових культур будуть з головною породою дубом звичайним. Також у склад насаджень вводитимуть інші цінні породи, аборигенні або інтродуковані: горіх чорний, модрину європейську, дугласію, береку лікарську, гікорі, липу дрібнолисту, клен-явір та ін. Враховуючи кліматичні зміни, глобальне потепління, зниження рівня ґрунтових вод, зміну гідрорежиму ґрунтів, лісівники вводять до складу лісових культур більш посухостійкі породи.

 

 

 

Частину лісових культур, до 20-25 % від загального об’єму, лісівники Вінниччини створять шляхом посіву. Традиційно висівають жолудь дуба звичайного, горіх чорний.

Окрім того, попри війну, 21 березня, у Міжнародний день лісу, лісівники традиційно розпочнуть акцію “Створюємо ліси разом!”, до якої запрошують долучитись громадськість.

Фото – з Facebook-сторінки Вінницького ОУЛМГ