Генпрокуратура підозрює головного податківця Вінниччини у створенні злочинної організації. ВІДЕО

11:47
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 30 Липня 2018, в 13:45

Вчора генеральна прокуратура України оголосила про підозру головному “фіскалу” Вінницької області. Руслана Осмоловського підозрюють у створенні злочинної організації, ухилення від сплати податків та зловживання владою. 

Про це повідомив вчора, 16 липня, Генпрокурор України Юрій Луценко під час брифінгу.

– 16 липня 2018 року начальнику Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області було оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 212 (організація ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою) Кримінального кодексу України, – йдеться на сайті Генеральної прокуратури.

– Йдеться про те, що згідно висновків експертизи, через Вінницьку митницю було пропущено товарів і не надійшло до бюджету близько 300 мільйонів гривень. Підписи посадових осіб проаналізовані, це було враховано при оголошенні сьогоднішньої підозри, – розповів Генеральний прокурор.

 

За словами Юрія Луценка, у Вінниці ще з 2014 року було створено ієрархічне об’єднання – злочинна організація, до складу якої, за інформацією слідства, увійшли діючі співробітники Державної фіскальної служби. Вони мають “серйозні зв’язки” з працівниками центральних Урядових інституцій у столиці. Як зазначає Генпрокурор, “у 2015-2016 роках члени цієї злочинної організації забезпечили призначення на важливіші посади в органах ДФС України своїх представників і людей, пов’язаних із незаконною діяльністю на Вінницькій митниці. Таким чином їм вдалося організувати систему управління, в якій учасники злочинної організації мали вплив на прийняття важливих рішень стосовно діяльності зазначених органів”. Слідство у вказаному кримінальному провадженні триває.

– Як буде розвиватися ця справа, ми будемо вас інформувати. Це справа не одного дня і навіть не одного місяця, але оголошення підозри, звичайно, є дуже важливим сигналом. Ми вважаємо, що на митниці, і не тільки у Вінниці, існують серйозні проблеми, – додав Юрій Луценко.

На початку липня вже проводили обшуки у квартирі Руслана Осмоловського і з жовтня 2017 року його обшукували вже втретє. Державна фіскальна служба пов’язує обшуки в квартирі начальника головного управління ДФС у Вінницькій області і водіїв в. о. глави відомства Мирослава Продана з тиском на керівника служби та спробою залякати співробітників через анонсоване урядом посилення боротьби з контрабандою, повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело у відомстві.

“Це все не що інше, як психологічний тиск на керівника служби, як спроба залякати співробітників фіскальної служби, не що інше, як відповідь силовиків на початок масштабної боротьби проти контрабанди, розпочатої прем’єром, урядом і ДФС. Ми спостерігаємо спроби використовувати надумані приводи для пресингу на митників та створення інформаційного шуму”, – прокоментував співрозмовник агентства в ДФС.

Нагадаємо, що минулого тижня на Вінниччині затримали одного з керівників підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника при отриманні хабара.