Вінничани створили мапу доступності міста: на ній позначено різноманітні заклади від пошти до ресторанів та можливість потрапити до них людям з інвалідністю чи громадянам з дитячими візочками.
На інтерактивній Google-мапі позначено декілька сотень місць у рзних районах Вінниці, якими можуть користуватися люди з порушеннями руху, слуху, зору, а також вінничани з дитячими візочками.
Збирати інформацію про доступність закладів розпочали ще у квітні ГО “Гармонія” спільно з вінницькими активістами та волонтерами, також за ініціативи Архіклубу долучились їх практиканти які проводили моніторинг автостанцій і поштових відділень.
- Зараз хочемо максимально показати людям з інвалідністю, які заклади є доступними, щоб вони могли просто не витрачати час і їхати до того, який їм не доступний, – розповідає координаторка проекту Сюзанна Жуковська. – По-друге, хочемо взагалі знати ситуацію по доступності закладів у місті конкретніше в цифрах. По-третє, ми маємо надію, що таким чином, висвітлюючи об’єкти які недоступні на фоні популярних доступних, будемо спонукати до консультації щодо облаштування доступності там, де її немає. А щодо тих об’єктів, які ремонтуються чи реконструюються, то ми намагаємося відразу “підключитись” до процесу, щоб вплинути на створення доступності.
Помітно те, що у доступності “програють” навіть поштові відділення: до певної кількості, позначених на мапі, люди на візках потрапити не зможуть.
- По поштових відділеннях у нас є попередня історія, тому що ми наприкінці 2015 року робили спільний аудит доступності з представниками “Укрпошти” по місту і тоді вони розробили план, згідно якого мали протягом кількох років всі поштові відділення зробити доступними. Тоді керівництво йшло нам на зустріч, але воно змінилося і треба було подивитись, яка ситуація із поштовими відділеннями на сьогодні. – продовжує Сюзанна Жуковська, – По поштовим відділенням ми найближчим часом розмісти інформацію з фото для порівняння що було зроблено за ці роки.
Наразі мапу доступності продовжують наповнювати інформацією. У ГО “Гармонія” ще набирають команди для майбутніх аудитів закладів міста, окрім цього будь-хто може повідомити ініціаторів про об’єкт, який потребує перевірки. За словами Сюзанни Жуковської, вони перевірятимуть кожен заклад, адже вже з досвіду знають, що не всі громадяни розуміються на тому, який кут нахилу пандусів вважається доступним.
Вінничани можуть допомогти проекту, повідомивши як про вже існуючі місця, так і про об’єкти, які ще тільки будуються. Тоді активісти зможуть швидше оглянути всі місця та завчасно подбати про їх доступність для населення.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.