Французька п’ятірка: у Вінниці починаються «Вечори французького кіно»

14:52
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Мелодрами, анімаційні фільми та драми — п’ять найкращих новинок французького кінематографу за останній рік будуть доступні вінничанам лише за 20 гривень.

XII фестиваль «Вечори французького кіно» з третього лютого розпочнеться у вінницькому кінотеатрі «Родина». Покази фільмів вже стартували у Києві та Харкові, а впродовж лютого «помандрують» ще й у Чернівці, Дніпро, Львів, Суми, Маріуполь та Запоріжжя.

Фестиваль «Вечори французького кіно» існує в Україні з 2006 року, а вінницький кінотеатр «Родина», який на сторінці фестивалю називають «Батьківщина», приєднався до показів у 2012 році.

«Вечори французького кіно» вже завтра, 3-го лютого, відкриє  мелодрама з конкурсної програми Каннського кінофестивалю «Ілюзія кохання» режисера Ніколь Гарсії. Дії стрічки відбуваються у післявоєнній Франції, де головна героїня Габріель шукає розради у мріях про справжнє кохання, але оточення вважає одержимість такою ідеєю непристойною і навіть божевільною. Жінка стає «білою вороною» в очах консервативного суспільства післявоєнної Франції. У головних ролях – Маріон Котійяр та Луї Гаррель.

Наступного дня, 4-го лютого, вінничанам пропонують переглянути анімацію французько-японського виробництва «Червона черепаха». Це історія чоловіка, який після корабельної аварії опинився на безлюдному тропічному острові. Автор «Червоної черепахи» – Міхаель Дюдок де Віт, лауреат премій «Оскар», BAFTA і «Сезар». Продюсером стрічки став відомий  Ісао Такахата, який є одним із  творців анімаційної студії «Гіблі».

В неділю, 5-го лютого, мелодрама Чаня Анг Хунга «Вічність» покаже панораму ХХ століття через призму доль однієї сім’ї та трьох поколінь жінок. Протягом 100 років головні героїні намагаються зберегти і примножити любов. Головні ролі виконали Одрі Тоту, Мелані Лоран і Береніс Бежо. Візуальною частиною фільму займався каннський лауреат Лі Пінбінь.

Двічі (6.02 та 8.02) у «Родині» показуватимуть стрічку Віма Вендерса «Прекрасні дні в Аранхуесі» за мотивами однойменної п’єси Петера Гандке. У центрі сюжету – чоловік і жінка, які бесідують на прекрасній терасі, але в цій історії є третій – письменник, який пише книгу, чи то підслуховуючи співрозмовників, чи уявляючи їх. Прем’єра стрічки відбулася у конкурсній програмі Венеційського кінофестивалю. Одним із головних героїв фільму є улюбленець публіки Нік Кейв.

Також двічі (7.02 та 9.02) можна буде переглянути нову роботу іранця Асгара Фархаді «Комівояжер». Варто зазначити, що його мелодрама «Розлучення Надера і Сімін» свого часу отримала Оскар за найкращий фільм іноземною мовою. «Комівояжер» – історія пари акторів, які переїжджають до нового помешкання, але їх життя кардинально змінює ситуація, пов’язана з попереднім орендарем житла. Як нещодавно стало відомо, стрічка увійшла до цьогорічного шорт-листа Каннського кінофестивалю, де фільм відзначили призами за найкращу акторську роботу і найкращий сценарій.

Фільми демонструватимуться мовою оригіналу із українськими субтитрами. Квиток коштує 20 гривень. Початок всіх сеансів о 20.00.

Покази відбуваються за сприяння Посольства Франції в Україні, Французького Інституту в Україні та компанії  «Артхаус Трафік».