Фіксація подій під час війни: у Вінниці відбувся майстер-клас від документалістки Лариси Артюгіної

18:51
Автор: Vежа
Become a Patron!

Минулого тижня у Вінниці, на базі у мистецького простору “ПІЧ” відбулася онлайн-зустріч документалістки Лариси Артюгіної з творчою молоддю, яка цікавиться документальним кіно. Також під час зустрічі режисерка презентувала відеопроєкт #БудемоЖити#WeLiveOn, мета якого – показати світу документальні свідчення боротьби цивільних українців проти воєнної російської агресії.

Лариса Артюгіна — українська кінорежисерка родом з Вінниці. Членкиня Спілки кінематографістів України, Спілки театральних діячів України, творчого об’єднання “Вавилон’13” та Асамблеї діячів культури України. Керівник громадської організації “Новий Донбас”. Продюсерка “docUA Platform – Платформа української документалістики”. 

Як повідомляють в “Печі”, під час свого воркшопу Лариса Артюгіна розповіла присутнім, в чому головна роль документального кіно та як саме можна фільмувати події війни та як з’явився проєкт #БудемоЖити#WeLiveOn.

З перших днів війни я думала: як я можу воювати за Україну не з автоматом, а з камерою? Треба, аби про Україну знали, знали як кожен з нас докладає зусиль для спільної перемоги. Оскільки люди люблять те, що добре знають, тому важливо показувати світові щоденну боротьбу українців і їх щирі історії. З подібних роздумів і виник проєкт #БудемоЖити#WeLiveOn, – каже режисерка. 

Також спільно з редакторкою “docUA Platform” Наталею Багинською, Лариса Артюгіна оприлюднила Маніфест документалістів, який закликає усіх українців знімати короткі відеоролики про свою участь у боротьбі з рашизмом і надсилати на Платформу української документалістики. Команда волонтерів, монтажерів і перекладачів проєкту допоможе покращити фінальне відео, додати субтитрування іноземними мовами та розмістити відеоролик на медіаресурсах “docUA Platform”. Зокрема, на YouTube-каналі Платформи.

Знімати можна просто на мобільний телефон, важливо відповісти на головне питання: як саме ти допомагаєш ЗСУ перемагати у війні з росією? – каже режисерка, закликаючи долучатись до проєкту. 

Як підкреслюють в артпросторі “ПІЧ”, кожен має можливість зафільмувати унікальні події нової української реальності та розказати свої вражаючі історії на “docUA Platform”.

Контакти представників Платформи – за ЦИМ посиланням.

Організатори зустрічі – “Future Development Agency” спільно з Мистецьким об’єднанням “Plai” та Civil Defence Assistance Foundation, Vilnius, Lithuania.

Фото та відео – надані Мистецьким об’єднанням “Plai”

Читайте також: Російсько-українська війна – 26 травня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.