Етнодень «Щітецькі годенки» та майстер-класи: у Вінниці вп’яте відбудуться Дні європейської спадщини

11:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці з 21 до 28 вересня вп’яте відбудуться Дні європейської спадщини. Крім цього, один із заходів – етнодень «Щітецькі годенки» – проведуть у Щітках. І вперше доєднаються громади Вінницької і Хмельницької областей вздовж маршруту Camino Podolico.

Як повідомляє Вінницька міська рада, темою цього року є «Жива спадщина». У її рамках планується розкриття практик, знань і навичок, що передавалися від одного покоління до іншого і використовуються досі. Сюди належать усна народна творчість, мистецтво, народне ремесло тощо.

Програма у Вінниці

21 вересня – Вінницький обласний художній музей: фондова виставка Івана Гончара та братів Герасименків. Майстер-клас з гончарства:

– реєстрація на 12:00 ТУТ
– реєстрація на 14:00 ТУТ
– реєстрація на 16:00 ТУТ

22 вересня – Пішохідна екскурсія Оксани Роздорожнюк «Барокова Вінниця»: реєстрація на 17:00 ТУТ

23 вересня – Село Щітки: етнодень «Щітецькі годенки». У програмі: виставка виробів з рогозоплетіння, майстер-клас, чаювання з пирогом. Вінничан-учасників доставлять транспортом до місця проведення і назад:

– реєстрація на 11:00 ТУТ
– реєстрація на 14:00 ТУТ

24 вересня – Вінницький обласний краєзнавчий музей: театралізована екскурсія «У пошуках втрачених умінь»:

– реєстрація на 12:00 ТУТ
– реєстрація на 14:00 ТУТ
– реєстрація на 16:00 ТУТ

24 вересня – Вінницький обласний краєзнавчий музей: майстер-клас з витинанки: реєстрація на 13:00 ТУТ

24 вересня – Вінницький обласний краєзнавчий музей: майстер-клас з виготовлення народної ляльки: реєстрація на 15:00 ТУТ

26 вересня – Пішохідна екскурсія Тетяни Рибак «Район без імені (вулиці Антонова і Гетьмана Мазепи)»: реєстрація на 11:00 ТУТ

26 вересня – Пішохідна екскурсія Людмили Очеретної «Архітектурні паралелі Вінниці»: реєстрація на 17:00 ТУТ

28 вересня – Туристичний хаб Вінниці: майстер-клас бриляра Петра Сауляка з соломоплетіння: реєстрація на 16:00 ТУТ

Зазначено, що координатором проведення Днів європейської спадщини у ВМТГ є департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради. Усі події в рамках Днів європейської спадщини-2023 відбудуться за підтримки Ради Європи і Європейської Комісії.

Програма заходів, до яких доєднаються громади Вінницької і Хмельницької областей вздовж маршруту Camino Podolico, буде опублікована згодом.

Дні європейської спадщини (ДЄС) – це ініціатива Ради Європи, яка передбачає проведення заходів та відкриття доступу до закритих об’єктів з метою підвищити обізнаність про спадщину.

Фото – ВМР

Читайте також: Музеї, заказник «Зелені криниці» та церква-мавзолей: «Офіс туризму Вінниці» організовує новий тур «Майстерна Вінниччина»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.