Публікації за датами

  • 04 Червня/ 21:47

    Vinnytsia

    Публікація04.06.1821:47

    Автор:Vежа

    Електро “Дніпро”: у Вінниці перетворили важкий радянський мотоцикл на електробайк. ВІДЕО

Вінницький технічний коледж представив цікаву мотоновинку: електробайк власного виробництва. За основу було узято звичайний «Дніпро К-750».

Ідея створення електромотоцикла виникла півроку тому, коли один із викладачів технічного коледжу загорівся бажанням створити для свого навчального закладу електробайк. Так як в умільцях Вінницький техколедж дефіциту не має, то уже скоро модернізований залізний кінь побачив світ, і 4 червня був представлений на суд глядачів на виставці технічного творчості закладу. Із звичайного К-750 модернізований мотоцикл став К-750Е (електричний).

На электротягу моторовер перевели за допомогою насосного двигуна від от электрокара. Він знаходиться знизу, там де зазвичай у мотоцикла стоїть його “рідний” двигун.

Уся електрика байка схована у візку, під саморобним сидінням. Там є контролер, який умільці коледжу розробляли власноруч, 12-вольтовий маленький акумулятор і реле. Позаду сидіння, у багажному відсіку візка розташовані батареї від електромобіля Nissan Leaf 2015 року. Це 5 відділень, в яких міститься 20 елементів. Заряджається акумулятор від 2-х до 3-х години.

Кермо електробайка відрізняється від звичайного. На його панелі зліва стоїть датчик навантаження від 0 до 100 відсотків. З правого боку індикатор напруги, що показує 42 вольти. Спідометр звичайний, але автори агрегату планують встановити замість нього електричний.

В ролі ручки газу виступає звичайний реостат. Замість ламп розжарювання на мотоциклі встановили економні та яскраві світлодіоди. Ні двигун, ні силова частина мотобайка не нагріваються, дякуючи продуманій системі вентилювання.

Реконструйовуючи мотоцикл мільці коледжу залишили у первинному вигляді бак, – він порожній.

На хорошій дорозі електробайк розганяється більше 50 кілометрів на годину. Їде тихо, не забруднює довкілля. Швидкість може давати і ще більшу, але розробники електромотоцикла не ризикують її підвищувати, кажуть невідомо як він себе покаже за таких умов. Бо бачать певні недоліки в облаштуванні ходової частини, які планують допрацювати. А саме: в оновленому мотоциклі немає коробки передач, – обертальний момент у ньому одразу передається на муфту і карданний вал. Це викликає певні недоліки у роботі.

В цілому ж, автори проекту  запевняють, що уся конструкція абсолютно безпечна, має режим захисту від замикань і електричних перевантажень.

Нагадаємо, що раніше вінницькі студенти перемогли у конкурсі стартапів з проектом унікального вібраційного млина. 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.