Екскурсія зі смартфоном: які є сервіси для самостійних пізнавальних прогулянок Вінницею

15:18
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці нині доступно три варіанти екскурсій містом за допомогою сучасних технологій. Ідеться про мобільні гіди, що дають можливість ознайомитися з цікавими локаціями без гіда, самостійно.

Про ці додатки повідомляється на туристичному сайті міста Vinnytsia.city. Зазначається, що ще торік «Офіс туризму Вінниці» зібрав десятки унікальних екскурсій та турів місцевих гідес, серед них тематичні, оглядові, транспортні та дитячі. Проте «для глибшого пізнання міста можна не чекати чергового збору групи – достатньо озброїтися смартфоном і поринути у цифрові туристичні можливості Вінниці».

Зокрема це тематичні прогулянки в андроїд-застосунку «Вільна Мапа. Вінниця», 20 QR-табличок проєкту «Moreinfo» на визначних будівлях Міста ідей, а також екскурсія з телеграм-ботом від Вінницького обласного краєзнавчого музею «Вінниця Centum», що стартувала цьогоріч.

«Вінниця Centum. Місто впродовж століття»

Аудіогід середмістям Вінниці у вигляді чат-бота «Вінниця Centum» розробила співробітниця Вінницького обласного краєзнавчого музею, історикиня та науковиця Юлія Григор’єва. За її словами, через війну їм довелося закрити велику частину експозиції, відтак таким чином у музеї вирішили розширити обсяг екскурсій.

Як скористатися аудіогідом?

Потрібно придбати у касі музею путівник (вартість – 120 грн), просканувати QR-код та перейти за посиланням у додаток Телеграм. Там відображається перелік з 14 локацій: 1) площа Ліверпуль (старт екскурсії), 2) готелі «Франція» та «Європа», 3) готель «Палас» та будинок Райхера, 4) готелі «Савой», «Франсуа», 5) готель «Бель В’ю», 6) взуттєва фабрика «Яструб», 7) ілюзіон «Амбрось», 8) Вежа, садиба Вілінського, площа Європейська, 9) окружний суд, 10) готель «Вінниця» та бібліотека ім. М. Гоголя, 11) ілюзіон «Експрес», театр, реальне училище, 12) жіноча гімназія, 13) літній сад і театр, 14) Калічанська площа (фініш біля центральної арки в парк). Маршрут позначений на друкованому путівнику, а телеграм-бот надсилає фото з описом, як туди дістатися.

Вже на місці можна надіслати підтвердження і отримати аудіоповідомлення з розповіддю від Юлії Григор’євої, додаткові фото чи тогочасні листівки (на окремих локаціях). Тож це дозволяє відчути себе наче на персональній екскурсії.

Нюанс: телеграм-бот працює тільки на Android.

Про що можна дізнатись

Весь маршрут побудований за принципом від тогочасних готелів до різних локацій, які показують, як жило і розвивалося місто на межі ХІХ-ХХ століть: про дозвілля, освіту, стан медицини та побуту, і навіть про взуттєву фабрику. Адже саме у той час наше місто почало розвиватися як адміністративний, військовий, освітній та культурний центр, – ідеться у повідомленні.

Зазначено, що «Вінниця Centum» наповнена цікавими та подекуди маловідомими фактами та історіями.

 

– Прогулюючись центром міста можна почути, наприклад, про те, як колишню бібліотеку ім. Гоголя побудували, орієнтуючись на кращі зразки публічних американських бібліотек. Чи історію, як один з кращих детективів міста (Славінський) розкрив справу про пограбування млина. Юлія Григор’єва каже, що це був справжній фурор, і про блискуче затримання грабіжників переповідали ще дуже і дуже довго.

Тут є і про перший ліфт та перший асфальт у Вінниці, про апарат для нагрівання води у Вежі Артинова, про відомих акторів, військових і політичних діячів, про експерименти на уроках в реальному училищі та багато-багато іншого. А завершується екскурсія прогулянкою Центральним парком, під час якої екскурсоводка розповідає про сам парк, про поховання польських шляхтичів у ньому, і зрештою – про арку зі шпилем (один із символів Вінниці) та Калічанську площу, – йдеться в описі.

Зазначено, що всю екскурсію можна пройти за 1-2 години, при цьому тривалість аудіоповідомлень – 1-10 хвилин. Посилання за QR-кодом дійсне впродовж календарного місяця (з 1 по 28/31 число), тож маршрут можна пройти у зручний для себе час. Якщо під час прогулянки буде оголошено “Повітряну тривогу”, в паперовому буклеті є перелік укриттів по маршруту. 

Застосунок «Вільна Мапа. Вінниця»

Цей сучасний і водночас дуже простий мобільний «гід» дозволяє вільно орієнтуватися у місті та самостійно проходити екскурсії. Наразі є чотири маршрути: тематичні прогулянки «Вінницька Єрусалимка», «Вінниця: прогулянка середмістям», «Вінниця – столиця УНР» та велосипедна екскурсія «Вперше у Вінниці».

На усіх маршрутах зафіксовано стартову та кінцеву точки екскурсії, орієнтовний час прогулянки, рейтинг об’єктів, зручний рубрикатор та можливість створення власного ексклюзивного маршруту подорожі містом. А родзинкою додатка є можливість віртуальної «розмови з пам’ятником» через систему QR-кодів на деяких туристичних маршрутах.

Вінниця у проєкті «Moreinfo»

– Ви напевно бачили яскраві кольорові таблички на старовинних будівлях і туристичних локаціях у Вінниці. Наразі таких 20: на Вишеньці, Поділлі, в П’ятничанах та історичному середмісті. На табличках тексти українською й англійською мовами продубльовані шрифтом Брайля. А відсканувавши QR-код, можна прочитати більше про об’єкт декількома мовами та роздивитися додаткові зображення будівлі ззовні й зсередини, – повідомляють у Vinnytsia.city.

Зокрема це Національний музей-садиба і церква-некрополь Миколи Пирогова, фонтан «Сонячна система», Спасо-Преображенський кафедральний собор, Вишенський парк, легендарна телевежа тощо. Зазначено, що сторінка кожного об’єкта в інтернеті супроводжується аудіогідом. Потрібно відсканувати QR-код і можна розглянути пам’ятку без напруження очей читанням екрана. Детальніше про сучасну туристичну навігацію від «Moreinfo» – ТУТ.

Про інші туристичні маршрути дізнавайтесь у розділі «Туристичні мапи Вінниці».

Фото – з туристичного сайту міста Vinnytsia.city

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.