Екопроєкт “Мішечок”: вінницькі школярі долучаються до всеукраїнської ініціативи

17:41
Автор: В'ячеслав Луцков

Вінницькі школярі долучаються до Всеукраїнського екопроєкту “Мішечок”. Діти-учасники проєкту шиють екоторбинки, які можна використовувати в побуті та зменшити негативний вплив на екологію.

Як повідомляється в сюжеті Суспільного, минулоріч в екопроєкті “Мішечок” взяли участь понад 8000 учнів зі всієї України, які пошили понад 18500 мішечків (400 з них пошили вінницькі школярі). Цього року учасники ще створюють свої роботи.

Зініціювала проєкт громадська організація “Міжнародний молодіжний рух “School Recycling World“. В Україні екопроєкт організовують другий рік.

– Кожен громадянин може долучитися і ми закликаємо знайти речі, які вже непотрібні, й пошити з них торбинки, мішечки. Стільки, скільки вам потрібно для використання в побуті – для закупок, для того, щоб, наприклад, носити обід або зберігати речі у своєму гардеробі, – розповідає Юлія Мархель, засновниця та президентка “School Recycling World”.

Журналісти відвідали вінницьку школу №26, де мішечки шиють учні з 3-го по 9-ий класи. Так, цьогоріч до проєкту долучилася третьокласниця Ордана Федченко.

Дівчинка розповідає, що шити мішечки їй допомагає мама. Вона вже має близько десятка мішечків – різних за розміром та фактурою – призначених для фруктів, ліків чи походу.

Вероніка Дриманова (зліва) та Ордана Федченко (справа)

Натомість учениця 6-го класу Вероніка Дриманова розповідає, що пошила п’ять торбинок.

– Якщо кожен зробить хоча б по одному мішечку, витратить на це максимум дві години, то наш екостан стане набагато кращим, — каже Вероніка та показує мішечок, який зробила за близько 20 хвилин.

В межах проєкту є окремий конкурс на виготовлення мішечків для школярів. Роботи для конкурсу прийматимуть до 7 травня – для участі фото чи відео створеного мішечка потрібно опублікувати в соціальній мережі (Facebook чи Instagram) з хештегами #schoolrecyclingworld #мішечокSRW #мішечок і позначити сторінку організатора у відповідній соцмережі.

Українська школа, учні якої виготовлять найбільшу кількість торбинок, отримає у подарунок принтер для сублімаційного друку – для нанесення зображень на текстиль. Переможця організатори визначать 12 травня. Разом з тим, організатори визначають також індивідуальних переможців, які теж отримають призи.

Фото і відео – Суспільне та з instagram-сторінки організаторів