Економна Вежа: на головному символі Вінниці встановлюють енергоефективну підсвітку. ФОТО

14:41
Автор: Андрій Качор

Сьогодні близько обіду працівники МНС прямо на Європейські площі розклали величезну драбину, аби забратися майже на верхівку Вежі Артинова.

Мета надзвичайників – дістатися до годинника, над яким – головний “вежівський” ліхтар. Його запланували замінити: встановити LED-лампу замість звичайної. Присутній тут ж керівник “Подільського інформаційно-туристичного центру” Володимир Ходацький пояснює – давно пора.

  • Ось та лампа була на 200 ват, ця нова – на 30. Але світитиме вона не менш яскраво, от побачите.

Ходацький каже, що крім вежі також вирішили підсвітити ще й пам’ятник Артинова, який тут же неподалік. Підходимо ближче і справді помічаємо – два потужних діодних ліхтаря, встановлених на “традиційних”, котрі стоять тут поруч.

 

  • Ми поступово будемо замінювати лампи на площі на енергоефективні, а також встановлюватимемо нові, – каже Ходацький. От пригадуєте, як там, біля туалету (показує рукою в дальній бік площі, – VежА), збиралися різні маргінальні елементи? Ми там встановили кілька ліхтарів – і як рукою зняло: вони всі звідти повтікали.

Керівник туристичного центру також підтвердив, що до новорічних свят тут встановлять оригінальну ілюмінацію, але яку саме – не сказав: “нехай лишається поки сюрпризом”, – говорить п. Володимир.