Екологи подали до суду на вінницьке підприємство, яке забруднює повітря

14:13
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Держекоінспекція Вінниччини подала до суду позов щодо призупинки на території Вінниці діяльності, пов’язаної із викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Відповідальну посадову особу було притягнуто раніше до адмінвідповідальності. Щоправда, сума штрафу за відповідною статтею – 765 гривень максимально. 

Як повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області, позов до Вінницького окружного адміністративного суду подали 14 жовтня. Зазначено, що йдеться про призупинку експлуатації одним із суб’єктів господарювання сушильного барабану асфальтозмішувальної установки.

Повідомляється, що ще в липні цього року спеціалісти інспекції виявили наднормативні викиди забруднюючих речовин цього суб’єкту господарювання, а саме: оксиди вуглецю, речовини у вигляді твердих суспендованих частинок, оксиди сірки та оксиди азоту. За результатом перевірки йому було видали припис щодо усунення виявлених порушень.

Проте, зазначається, у вересні знову перевірили стан виконання припису і встановили, що порушення так і не було усунуто, джерело експлуатується в режимі наднормативного викиду.

“За не виконання законних розпоряджень Інспекції посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за ст.188-5 КУпАП. Крім того, за систематичні порушення законодавства про охорону атмосферного повітря та не виконання припису, дозвільному органу надіслано припис щодо анулювання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами”, – йдеться у повідомленні.

Додамо, що стаття 188-5 КУпАП передбачає накладення штрафу на громадян від дев’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 153 до 255 гривень) і на посадових осіб від п’ятнадцяти до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 255 до 765 гривень).

Фото – https://vin.dei.gov.ua/

Читайте також: Дим, сморід та рідкі відходи: на Вінниччині селяни скаржаться на місцеве підприємство через забруднення ґрунту та водойм

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.