“Дивний і дещо моторошний” експонат: вінницький музей приєднався до всесвітнього флешмобу. ФОТО

12:32
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Нещодавно британський Йоркширський музей запустив флешмоб #CreepiestObject, у рамках якого закликає музеї ділитися фотознімками найстрашніших музейних експонатів. Вінницький обласний краєзнавчий музей також до нього долучився і презентував “дійсно дивний і дещо моторошний експонат”.

Що може об’єднувати зображення давньоруських воїнів та свинини? запитують на сторінці музею у Фейсбук. Відповідь: один із експонатів, який у 2019 році передав до музею мешканець села Грушківці Калинівського району. Це – вістря списа, яке було випадково знайдене жителями села.

У повідомленні йдеться, що такий тип озброєння характерний для кінця Х–ХІІ століть, але на початку ХХІ століття йому знову довелося “випити крові”. Зазначається, що предмет зберігся у настільки чудовому стані, що до нього доварили стрижень з різьбою, зробили руків’я і почали використовувати як швайку для забою свиней.

Варто відзначити, що поряд з селом Грушківці збереглися залишки укріплень давньоруського часу. Давнє городище було відкрите в середині ХХ століття доцентом Вінницького педінституту кандидатом історичних наук Павлом Хавлюком. За даними досліджень, воно споруджене слов’янами у Х–ХІ ст. і використовувалось до періоду пізнього середньовіччя, – зазначили у музеї. 

Матеріал для Вінницького обласного краєзнавчого музею підготувала Ольга Грабовська.

Флешмоб #CreepiestObject розпочався з цього експонату пучка волосся зі шпилькою, знайденого на місці поховання жінки з Риму. А далі більше.

 

 

 

 

 

Фото – зі сторінки музею у Фейсбук
Ілюстративне фото – yurchenkotania.blogspot.com

Читайте також: “Тайна вечеря”: в Краєзнавчому музеї показали народну ікону зі Східного Поділля. ФОТО

Читайте також: Побачити мамонта, не виходячи з дому: вінницький краєзнавчий музей пропонує віртуальну екскурсію

Читайте також: Ведмежата про карантин: в обласному театрі ляльок показують вистави онлайн. ВІДЕО

Читайте також: Концерти, екскурсії та вистави: як культурне життя Вінниччини переходить в онлайн

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.