Дискусії з чиновниками біля Вежі: у Вінниці відбудеться форум про співпрацю і розвиток міста

13:44
Автор: Катерина Дядюк

У Вінниці просто неба відбудеться форум “Паралельний простір” з дискусіями, брифінгами чиновників та майстер-класами. До участі запрошують усіх, хто зацікавлений у співпраці з місцевою владою задля розвитку міста.

З анонсу заходу відомо, що open-air форум відбудеться 10 жовтня на Європейській площі. Там встановлять кілька сцен та десятки стільців. А на заходах, які відбуватимуться протягом 6 годин, можна буде поспілкуватися з чиновниками Вінницької міської ради із різних департаментів, відвідати майстер-класи щодо розвитку своєї громадської організації та познайомитися з  іншими активними вінничанами, які хочуть долучитися до розвитку міста.

Організатори зазначають, що це форум-комунікація, форум-спілкування, форум-зустріч та форум-обмін досвідом. Тож до участі запрошують насамперед громадські організації, а також ініціативних вінничан, які  хочуть долучатися до розвитку міста і підвищувати свою експертність в тій чи іншій галузі. Участь – безкоштовна.

Про програму форуму 

Детальну погодинну програму форуму з іменами усіх спікерів організатори опублікують згодом. Але Валентина Ткачук, начальниця відділу розвитку громадянського суспільства КП “Інститут розвитку міст”, розповіла у коментарі Vежі про основні моменти “найочікуванішої події цієї осені для громадянського суспільства Вінниці”.

–  Форум розпочнеться із панельної дискусії про роль громадянського суспільства в житті нашої громади: як можна співпрацювати і розвивати місто. Потім будуть брифінги з представниками та представницями департаментів, які найбільше співпрацюють з громадськими організаціями. І в другій частині, після обіду, буде ще один блок, спрямований на організаційний розвиток громадських організацій нашого міста.

Ми запрошуємо спікерів і спікерок з Києва та інших міст, які проведуть півторагодинні майстер-класи про те, як забезпечити фінансову сталість в кризові періоди, як налагодити комунікацію з донорами і з містом та інше, – розповіла Валентина Ткачук.

Щодо брифінгів з місцевими чиновниками, то організатори запросили представників із департаментів: маркетингу міста та туризму, правової політики та якості, архітектури та містобудування, економіки та інвестицій, освіти.

Валентина Ткачук розповіла, що вони будуть розказувати про програми департаментів на найближчі 3-5 років, у яких сферах вони потребують підтримки громадянського суспільства, і як конкретно це громадянське суспільство чи громадські організації можуть долучатися і співпрацювати з ними. Після цього учасники форуму зможуть поставити представникам цих департаментів свої запитання.

Оскільки програма форуму буде дуже насичена, деякі майстер-класи і брифінги будуть відбуватися паралельно. Як пояснила Валентина Ткачук, “комусь може бути цікава тема туризму і зовсім не цікава тема архітектури, і навпаки”. Тому для цього планують використати всю площу біля вежі й облаштувати там три локації зі сценами та стільцями.

–  Крім змістовних тем хочемо ще зробити інтерактиви, де б громадські організації представили себе, можливо хтось провів якусь гру, організував фотосушку… Також хочемо зробити фотолокацію дуже цікаву. Крім того, буде ярмарок-виставка громадських організацій, які входять у мережу “Місто Змістів”. Думаю, що навіть людям, які будуть просто прогулюватися площею, теж буде цікаво, – розповіла Валентина Ткачук.

В анонсі зазначено, що усі, хто долучиться до форуму, зможуть:

– познайомитися з представниками та представницями департаментів Вінницької міської ради, дізнатись про міські програми та стратегії;
– зрозуміти, де ви особисто чи ваша організація може співпрацювати з владою задля розвитку міста;
– обговорити роль громадянського суспільства в громаді та як і для чого взаємодіяти з бізнесом, владою та між собою;
– дізнатись корисну інформацію і отримати експертні поради щодо організаційного розвитку на годинних майстер-класах від провідних фахівців України;
– познайомитись з діяльністю Мережі “Місто змістів” в цілому та організаціями, які до неї входять зокрема;
– взяти участь в інтерактивах, сфотографуватись у фотозонах, обмінятись досвідом та знайти нових партнерів для майбутньої діяльності.

Форум “Паралельний простір” відбудеться у суботу, 10 жовтня, на Європейській площі й триватиме з 11:00 до 17:00. Участь – безкоштовна. Зареєструватися можна за ЦИМ посиланням. 

Головною метою [форуму] є активне залучення громадського сектору до розвитку громади, налагодження комунікації з профільними департаментами міської ради та підвищення організаційної спроможності місцевих громадських організацій у післяпадемічний період, – кажуть організатори. 

Основним організатором та ідейним натхненником форуму є спілка громадських організацій “Місто Змістів” у співпраці з КП “Інститут розвитку міст”. Також організаторами є ГО “Джерело Надії”, ФГ “Подільська громада”, ГО “ВІСЬ”, ГО “Подільська агенція регіонального розвитку” та ГО “Освітній простір 2.0”.

Фото – зі сторінки заходу у Фейсбук та з архуву Vежі

Читайте також: Хаб «Місто змістів» — вінницька платформа для розвитку міста

Читайте також: Ті, що створюють додану вартість: хаб “Місто змістів” презентував власний сайт і розповів про перші півтора роки роботи. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.