Директора школи на Вінниччині підозрюють у привласненні 100 тисяч гривень

7:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

Директора однієї зі шкіл у Вінницькій області підозрюють у привласненні та розтраті чужого майна, а також видачі завідомо неправдивих офіційних документів.

Прокуратура Вінницької області повідомляє, що з вересня 2018 року по грудень 2019 року двоє працівників школи не виходили на роботу. Директор навчального закладу підписував та подавав до бухгалтерії відділу освіти офіційні документи, що підтверджували кількість, нібито, відпрацьованих годин цими працівниками. Відтак їм нараховували заробітну плату за роботу, яку працівники фактично не виконували.

– Крім того, з метою особистого збагачення з вересня 2018 року по грудень 2019 року, не виконуючи гурткову роботу, директор вносив до тарифікаційних списків педагогічних працівників школи недостовірні відомості про проведення ним цієї роботи, після чого підписував їх та скріплював печаткою навчального закладу, чим надав документам офіційності, — додають у прокуратурі.

Своїми діями директор школи завдав державі збитків на суму майже 100 тисяч гривень.

Наразі, за процесуального керівництва Могилів-Подільської прокуратури, йому повідомлено про підозру за фактом привласнення та розтрати чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненим повторно, а також видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів (ч.ч.2, 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Стаття 191 ККУ. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем:

ч. 2. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем — карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ч. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, — караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 336 ККУ. Службове підроблення:

ч. 1. Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів — караються штрафом до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У прокуратурі наголошують, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не доведено в законному порядку.

Читайте також: У Вінниці судитимуть поліцейських за отримання $5500 доларів хабара

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.