Двоє вінничан вибороли золото на Чемпіонаті України зі стрільби з пневматичної зброї

15:12
Автор: Катерина Дядюк

На Чемпіонаті України зі стрільби з пневматичної зброї перемогу здобули вінницькі майстри спорту – Олексій Денисюк і Дарина Лєбєдєва. Прикметно, що Олексій є паралімпійцем, але золото виборов на Чемпіонаті спортсменів-не паралімпійців. В його активі – дві нагороди.

Днями у Львові завершився Чемпіонат України зі стрільби з пневматичної зброї. Як повідомили у Вінницькому відділенні НОК, чемпіонами змагань стали вінницькі майстри спорту міжнародного класу – 29-річний Олексій Денисюк і 25-річна Дарина Лєбєдєва (дівоче прізвище – Мустафаєва).

Першу золоту медаль вони здобули у міксті (в зазначеній новій олімпійській вправі зі стрільби з пістолета очки представників двох статей складаються). А друге золото спортсмен-паралімпієць виборов у стрільбі зі швидкісного малокаліберного пістолета – у команді разом із Богданом Кириленком та Павлом Крепостняком, який посів третє місце в особистому заліку.

У повідомленні також йдеться, що раніше Олексій Денисюк успішно виступав на змаганнях серед звичайних стрільців, був призером чемпіонату України, але після серйозних травм опорно-рухового апарату почав виступати на чемпіонатах для спортсменів-паралімпійців.

Наразі вінничанин є бронзовим призером Паралімпійських ігор – 2016 та переможцем Кубка світу з кульової стрільби. Крім того Олексій Денисюк поїде на Паралімпійські ігри, що відбудуться 2020 року в Токіо (Японія).

– Олексій вже виборов ліцензію на Паралімпіаду. Він зробив це на Чемпіонаті світу в Кореї, де став бронзовим призером. Напередодні Паралімпійських ігор має вийти на пік своєї форми, – розповів Денис Мустафаєв, наставник спортсмена.

Водночас у Києві відзначили кращих у країні зі стрільби з гвинтівки, а в Чернігові – по рухомій мішені. І у Вінницькому відділенні НОК повідомили, що вінничани знову здобули низку нагород.

«Чемпіоном в особистому заліку став Олег Царьков. Разом із Олесею Чайкою спортсмен виявився другим у міксті. У командному заліку Леся Леськів, Світлана Огер і Олеся Чайка виграли дві бронзи і срібло в різних вправах. Тим часом у стрільбі по рухомій мішені Валентина Гончарова стала третьою в індивідуальному заліку та в команді (разом із Людмилою Василюк і Анастасією Жученко). А наші юні стрільці Дмитро Мельник, Максим Бабушок і Данило Даниленко здобули срібло в команді», – йдеться у повідомленні.

Відтак, за підсумками чемпіонату країни та інших відбірних змагань, одразу п’ять вінничан здобули путівки на світову першість, яка влаштовується раз на чотири роки і триватиме протягом 1-16 вересня у Кореї за участю представників близько 200 країн. Саме там стартують заслужені майстри спорту України Леся Леськів і Олег Царьков (обидва – стрільба з гвинтівки), майстер спорту міжнародного класу Валентина Гончарова, а також юніори – майстри спорту Максим Бабушок і Данило Даниленко (всі – у категорії «рухома мішень»).