Двоє акробатів з Вінниці представлять Україну на чемпіонаті світу у Швейцарії. ВІДЕО

17:39
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницькі акробати – Богдан Пограничний і Данило Стецюк – представлять Україну на чемпіонаті світу зі спортивної акробатики.

У сюжеті “Суспільного” повідомили, що змагання відбудуться у Женеві (Швейцарія) з 2 по 4 липня. Зі слів тренерки Галини Ковальчук, титул чемпіона світу там виборюватимуть спортсмени із 21 країни.

Раніше, у 2019 році, на чемпіонаті Європи в Ізраїлі, Богдан Пограничний і Данило Стецюк вибороли “срібло” у динамічній вправі.

Богдан Пограничний спортивною акробатикою займається вже 13 років. Хлопець розповів, що у цей спорт прийшов, коли навчався у другому класі. Спочатку задля підтримки фізичної форми, але потім сподобалося і залишився. Зараз він має спортивне звання майстра спорту міжнародного класу.

Майже чотири роки Богдан займається у чоловічій парі. Каже, що пропрацював з одним партнером, але той травмувався, і вже три роки Богдан тренується з Данилом Стецюком.

Натомість 14-річний Данило розповів, що на акробатику прийшов, коли йому було 6 років. Зараз він відповідає за виконання акробатичних елементів.

– Функція нижнього в парі – це підтримувати верхнього, – пояснив Богдан Пограничний. – Він виконує функцію опори: верхній виконує певні елементи, а нижній тримає. Це в балансовій вправі, а в динамічній – так само, але мені потрібно його не тримати, а кидати: я ловлю з рук в руки, в стійці ми стоїмо, зі стійки в стійку, в плечі, з підлоги в плечі.

Зараз Богдан та Данило у збірній України. До неї хлопців відібрали за результатами чемпіонату, який відбувся у Вінниці на початку травня. Там хлопці вибороли перше місце. Тренерка Галина Ковальчук каже, що наразі вони – єдині в області, хто поїде на чемпіонат світу до Швейцарії.

Фото, відео – Суспільне

Читайте також: Спортсменка з Вінниці Мар’яна Шевчук встановила новий рекорд світу з пауерліфтингу на змаганнях у Грузії

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.