ДСНС повністю очистила від вибухівки 10-кілометрову зону навколо Калинівки

10:12
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Протягом двох місяців “надзвичайники” обстежували територію навколо військового складу у Калинівці, де у вересні сталась масштабна пожежа та вибухи артилерійських снарядів. За цей час було знайдено понад три тисячі небезпечних предметів.

Рятувальники завершили обстежувати 10-кілометрову територію. Наразі зведеним піротехнічним загоном ДСНС здійснюється контроль якості очищення цієї місцевості. До робіт залучено 43 рятувальника та 17 одиниць технки.

За останніми данними Державної служби з надвичайних ситуацій, фахівці знайшли та вилучили 3746 вибухонебехпечних предметів на території площею 30,4 тис. га та виконали 501 заяву від населення. До ліквідації надзвичайної ситуації було залучено із різних служб загалом 727 осіб та 148 одиниць техніки.

Нагадаємо, що в ніч на 27 вересня на військових складах розпочалась пожежа, яка спричинила вибухи снарядів та призвела до втрати 20 000 тонн боєприпасів. Найбільше від вибухів постраждали Калинівка, села Сальник, Павлівка, Медвідка та Дорожнє. Із зони ураження було тимчасово евакуйовано 30 тисяч осіб, з державного бюджету на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації було виділено 100 мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибухи в Калинівці місяць по тому: факти та цифри

Дороги навколо військової частини у Калинівці планують незабаром відновити за майже 50 мільйонів.