Дрон-поліцейський та камери в шпаківнях: як ловлять порушників «хитрі копи» у Вінниці

16:26
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Стежити за порушниками правил благоустрою у Вінниці – стало простіше. Зокрема завдяки впровадженню в місті «Ситуаційного центру» та деяким нововведенням «Муніципальної полії».

Як розповів сьогодні під час загальноміської акції з прибирання очільник КП «Муніципальна поліція» Василь Гайовик, останнім часом спостерігається зменшення кількості правопорушень, котрі стосуються екології. Зокрема – йдеться про викидування сміття в заборонених місцях.

Читайте також: Понад сто студентів вийшли прибирати Лісопарк: у Вінниці розпочалися міські “суботники”. ФОТОРЕПОРТАЖ

За словами головного «муніципального поліціянта», однією з причин зменшення кількості правопорушень є створення у місті «Ситуаційного центру». У рамках проекту було встановлено 427 камер відеоспостереження, котрі цілодобово та майже по всій Вінниці стежать за тим, що відбувається на міських вулицях, дорогах, пішохідних переходах і навіть в школах.

Читайте також: Великий Брат стежить за Вінницею: у міськраді презентували Муніципальний ситуаційний центр

Патрульні затримали вандала, який нищив “помаранчевих хлопчиків” та водія, що їздив по сходах на Європейській площі. ВІДЕО

На перехрестях Вінниці встановлять камери-роботи

В зоні відпочинку «Лісопарк» наприклад – встановлено понад десять камер там, де люди збираються частіше за все.

  • До нас приїздили представники Європейського Союзу по реформуванню цивільного сектору безпеки, – каже Василь Олександрович. – Коли вони дізналися, чого вдалося досягти Вінниці, то сказали, що такого ніде більше по країні не бачили. Зокрема відмітили зорганізованість тієї ж «Цілодобової варти», патрульної поліції, муніципальної поліції, рятівників та інших структур в єдиному «Ситуаційному центрі».

 

Василь Гайовик наголошує, що зменшенню кількості правопорушень сприяють й нововведення.

  • В нас є переносні камери. Ми їх часто встановлюємо в лісових масивах, – розповідає головний «муніципальник». – Тобто зловмисник навіть не здогадується, а за ним стежить камера, схована в шпаківні наприклад. Ми так контролюємо ситуацію із засміченням зокрема. Тобто хтось сміття автомобілем вивозить, а камера реагує на рух і відповідно усе фіксується, відправляється в «Ситуаційний центр». Навіть в Данії (казав тамтешній поліціянт) такого немає.

Пересувні камери для «Муніципальної полії» були придбані ще 2017 року. Вони поки працюють у тестовому режимі, але вже принесли свою користь: наприклад, «Муніципальна поліція» спільно із «Водоканалом» зловила кількох порушників.

Приводом для дій був факт від «Водоканалу» про те, що останнім часом суттєво зменшилась кількість машин, котрі привозять на очисні споруди підприємства рідкі відходи. Відтак комунальники вирішили прослідкувати за однією із машин, котра саме вивозила нечистоти з Вінниці.

Врешті одну з камер було встановлено у місці ймовірного протизаконного викиду відходів. Через певний час вдалося зафіксувати той факт, що машина, котра вивозила з Вінниці нечистоти – замість транспортування до очисних споруд, виливала усе просто у поле в одному з районів. Зазначимо, що штраф за такі дії – 1 700 гривень. Після цього випадку кількість машин, які вивозять відходи – прийшла до норми.

Також завдяки встановленню таких камер у місцях, де спостерігається негативна тенденція збільшення сміття – наступні випадки порушення вдається попередити. Камери передають фото до «Ситуаційного центру», а за потреби можна отримати відео-підтвердження порушення.

  • Тобто бачимо, що десь територія починає засмічуватися – ми камеру одразу ставимо і так дізнаємось, хто шкодить довкіллю. Наприклад, завдяки такій камері були виявлені випадки викидання сміття на поля, до лісосмуг, у річки та просто на вулиці. Але звісно, хотілося б мати побільше таких камер. Звісно там, де це потрібно і можливо технічно. Бо люди вже не смітять там, де знають, що за ними стежать.

Окрім того, «Муніципальна поліція» вже третій рік поспіль користується безпілотником «Фантом-2».

Фото – sohabr.net

Його застосовують зокрема для виявлення порушень у приватному секторі Вінниці: спалювання листя, забруднення територій чи викидання сміття у заборонених місцях. Безпілотник постійно перебуває у машині однієї з мобільних груп «Муніципальної поліції» та в будь-який момент готовий до роботи. Апаратом керує не спеціально навчена людина, а сам «муніципальний поліціянт», також пристрій можна програмувати.

Для налаштування йому достатньо трьох хвилин, злітає він на висоту до 120 метрів, а працює завдяки двом батарейкам протягом 40 хвилин. Якщо із апаратом трапляються негаразди – він в будь-якому випадку повертається до «хазяїна».

  • Наприклад, є ділянки, котрі загороджені і не доступні для перевірки, але є ймовірність того, що тут є порушення. Відтак безпілотник знімає такий факт (робить фото та відео), надає нашим працівникам на планшет інформацію. За потреби ми можемо оперативно під’єднати пристрій до Ситуаційного центру, відтак дати одразу поліціянтам орієнтир та докази правопорушення, – каже Василь Гайовик.

Також за його словами, нині одного безпілотника місту – достатньо. Окрім того, ще один безпілотник – на «озброєнні» державної екологічної інспекції Вінницької області. Цей пристрій в основному «ловить на гарячому» браконьєрів.

  • Ось ті представники Європейського Союзу навіть казали, що далеко не всюди в Європі таке є, – пишається Василь Гайовик. – Та в першу чергу все залежить від менталітету. Якщо ти не смітиш, знаючи, що за тобою стежать – це одне, а ось мати якусь «екологічну свідомість» за будь-яких умов – зовсім інше.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.