Довічне називає катуванням: вінницький суд залишив без змін вирок щодо довічно ув’язненого, якому початково присуджували розстріл

12:44
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу довічно ув’язненого Андрія Демба, засудженого понад двадцять років тому за вбивство дружини та сина. В своїй скарзі чоловік називав довічне ув’язнення катуванням та просив скасувати ухвалу суду першої інстанції. Варто зауважити, що початково Київський суд присудив чоловікові смертну кару – розстріл, однак Верховний суд змінив це рішення на довічне позбавлення волі.

Про це йдеться на сайті Вінницького апеляційного суду.

Так, у свої заяві засуджений “просив скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову, якою припинити його катування у вигляді довічного позбавлення волі й погодити вирок у частині покарання з рішенням Європейського суду з прав людини стосовно нього. Також виступав за вжиття заходів індивідуального характеру, як того вимагає закон про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”.

За словами чоловіка, суд першої інстанції нібито порушив вимоги кримінального закону й не виконує рішення ЄСПЛ “Дембо та інші проти України”, згідно з яким “довічне позбавлення волі є катуванням та має бути негайно припинено”.

Однак, за повідомленням, твердження Демби, що його катують, судді вважають голослівним, а його доводи – суб’єктивним трактуванням закону. Тож ухвалу Вінницького міського суду залишила без змін. Також зазначається, що українське законодавство не передбачає умовно-дострокове звільнення при пожиттєвому ув`язненні, проте після відбуття не менше 20 років призначеного покарання довічно засудженим дозволено клопотати перед Президентом України про помилування.

Варто зазначити, що в 1999 році за вбивство дружини й сина Київський міський суд засудив нині п’ятдесятивосьмилітнього Андрія Демба до смертної кари – розстрілу. Згодом Верховний суд України вирок змінив та призначив йому довічне позбавлення волі.

Фото – vna.court.gov.ua

Читайте також: Чотирнадцятий вирок в житті: мешканку Київщини, яка крала телефони у вінничанок, засудили до чотирьох років ув’язнення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.