«Доступних ліків» стало більше: МОЗ розширило перелік до двох сотень позицій

16:39
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Перелік препаратів, які беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки», розширено із 157-ми до 199-ти позицій.

Згідно із Указом від 26 липня 2017 року № 856 Міністерства охорони здоров’я, на 33 позиції збільшено кількість препаратів для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на п’ять позицій – для хворих на діабет ІІ типу, і на чотири – для тих, хто хворіє на бронхіальну астму.

До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43-х виробників, з яких: 21 – країни ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю.

Переглянути оновлений перелік медичних препаратів, інформацію про їх виробників, діючі речовини, форму випуску, дозування, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати можна на офіційному сайті МОЗ.

Окрім того, як стверджують у Міністерстві, зросла кількість аптек, що долучаються до програми – наразі їх 6 179.

Актуальний перелік аптек та їхнє розташування на мапі

Щоб взяти участь у програмі, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, отримати рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою «Доступні ліки».

Нагадаємо також, що в програмі закладено відшкодування не якогось конкретного препарату, а діючої речовини – міжнародної непатентованої назви (МНН). Тобто, із тією самою головною складовою Вам буде запропоновано обрати з кількох торгових марок. Якщо оберете найдешевшу – відшкодування повне, якщо найдорожчу – доплачуєте різницю між ними. Втім, також варто зауважити, що ліки, ціна на які перевищує референтну ціну в 5 сусідніх країнах, не підпадають під програму відшкодування.