Дослідження: менше половини українців готові вакцинуватися від коронавірусу навіть безкоштовно

16:56
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

В Україні менше половини опитаних громадян (лише 39%) готові зробити щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде доступною в аптеках. Показник тих, хто готовий вакцинуватись безкоштовно, дещо вищий, але також не сягає хоча б 50%. 

Про це повідомляється на сайті Соціологічної групи “Рейтинг” з посиланням на результати опитування, що тривало протягом 14-16 січня 2021 року.

Так, лише 39% опитаних громадян готові вакцинуватись від коронавірусу, якщо вакцина буде продаватися в аптеках, а ось 56% – не готові. За умови, що щеплення буде безкоштовним, ці показники становлять 43% і 52% відповідно.

Зазначено, що підтримка безкоштовної вакцинації у динаміці впала. Наприклад, у листопаді безкоштовне щеплення підтримували 55% опитаних. Натомість кількість тих, хто готовий прищепитися платною вакциною дещо зросла.

Зазначено, що противників вакцинації відносно більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, мешканців малих міст та “тих, хто не боїться захворіти”.

Ставлення до коронавірусу та шансів інфікування

Окрім того, результати дослідження свідчать про те, що в динаміці актуальність новин про коронавірус поступово знижується. Наразі 51% респондентів – часто цікавляться новинами про коронавірус, 26% – цікавляться ними інколи, 12% – рідко, 10% – взагалі не цікавляться. Більше інтересу до таких новин виявляють люди старших вікових груп.

За даними “Рейтингу”, у порівнянні з попередніми хвилями опитувань знизився рівень хвилювання через те, що респонденти особисто чи їх близькі захворіють на коронавірус.

 

 

 

Щодо можливості захворіти особисто хвилюються близько 40% (у листопаді 2020 – 57%), через близьких та рідних – 78% (у листопаді – 87%). При цьому більше висловлюють занепокоєння старші опитані та жінки.

Окрім того, 16% респондентів вважають, що вже перехворіли або хворіють на COVID-19. 80% респондентів думають, що не хворіли. 4% не змогли відповісти на питання. Відносно більше тих, хто зазначив, що перехворів, зафіксовано у містах та у середній віковій групі (30-59 років).

Ставлення до локдауну

За результатами опитування, підтримка запровадження локдауну з 8 по 24 січня 2021 року знизилась – його підтримують 51% (у грудні – 56%), протилежної думки – 46%.

При цьому 40% вважають, що це запровадження карантину зменшить рівень захворюваності (у грудні – 52%). 55% – протилежної думки.

“Навіть серед тих, хто підтримує локдаун, третина не вважає його ефективним. Більше висловлюються на користь цієї ініціативи старші, жінки та ті, хто боїться захворіти” – зазначає “Рейтинг”.

В опитуванні взяли участь 1600 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Читайте також: Де у Вінниці роблять тест на COVID-19 і скільки це коштує

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.