Дощ безвізу не завада: попри зливу біля вежі зібралася молодь святкувати рішення Європарламенту. ФОТО

19:01
Автор: Андрій Качор

Сьогодні, 6 квітня, за кілька годин після доленосного рішення Європейського парламенту про скасування віз для українців, молоді вінницькі активісти закликали містян разом відсвяткувати цю подію.

Анонсувавши акцію буквально за пару годин, спостерігаючи хмари на вінницькому небі, активісти не сподівалися на великий натовп. Вже з п’ятої години у Вінниці почалася весняна злива і надвечір дощ лише посилився.

     

“Це сльози москалів!”, – вигукнув один з активістів, закликаючи інших перехожих під парасольками приєднуватися до заходу. Усім охочим пропонували вдягнути дощовики, але мало хто погоджувався, хоч злива посилювалася. Однак на диво, то гурту активістів, що здебільшого складався з представників “Вінницької європейської стратегії”, невдовзі долучилися ще кілька людей з місцевого осередку Фундації регіональних ініціатив.

         

“Дізнавшись новину про рішення Європарламенту, ми вирішили спонтанно зібратися цього ж вечора біля Вежі Артинова та відзначити цю подію. З собою ми взяли плакати, на яких кожен написав назву європейського міста, куди б він хотів поїхати. На плакатах перекреслено слово “хочу”, тому що тепер ми туди зможемо поїхати: без віз, без ерг і без хабарів”, – пояснив ідею зібрання її автор Дмитро Мира.

Зробивши кілька селфі біля вежі під дощем, молоді люди витягнули з наплечників прапори Євросоюзу та національний прапор України і зв’язали їх між собою, таким чином демонструючи єдність України та Європи.

 

  • Слава Україні! – вигукнув все той же активіст, що перед тим казав про “москалів”, і відкоркував шампанське. Змішуючись з дощем, ігристе вино налили усім присутнім, а потім відкрили ще одну пляшку: є привід.