Доповнити “людьми” і “потягами”: у вінницькому музеї моделей транспорту хочуть покращити макет частини Замостя. ФОТО

17:36
Автор: Vежа
Become a Patron!

Експозиція частини Замостя, що у вінницькому музеї моделей транспорту, представлена відвідувачам вже понад рік. Десятки метрів мініатюрної залізничної дороги, майстерно відтворені історичні будівлі та понад сотня мініатюрних людей в різних життєвих ситуаціях – все це може викликати подив, захоплення або навіть бажання досліджувати.

Серед представлених в експозиції об’єктів – будівлі залізничного вокзалу, привокзальної площі, агрегатного заводу, суду, відділення зв’язку. Крім цього, по зменшеній частині міста рухаються зменшені копії трамваїв та потягів, а на вулицях стоять старовинні автівки.

 

 

 

 

 

Загалом всі об’єкти експозиції зайняли площу в близько 30 квадратних метрів та переважно відтворюють частину Замостя 1950-60 рр. минулого століття із залізницею.

Щоправда, функціонування рухомої залізниці змусило творців макету створити й вигадані рельєфи (до прикладу, закарпатську церкву, гірський ландшафт тощо) – аби потяги могли їздити по колу та не ховатись під землю.

Разом з тим, наразі в музеї хочуть поступово модернізувати експозицію частини Замостя. Так, за словами директора музею Олександра Вдовиченка, макет бажають доповнити ще більшою кількістю мініатюрних людей та новими потягами.

 

 

 

Як розповідають у музеї, наразі частина експозиці виглядає не достатньо “людно”, тож це хочуть виправити.

Крім цього, за словами Олександра Вдовиченка, в музеї наразі хочуть також створити зменшену копію вулиці Соборної, однак наголошують, що за відсутності необхідних ресурсів зараз це лише бажання, а не конкретні плани.

Серед інших цілей – зібрати повну колекцію літаків заводу Антонова. Так, наразі в музеї вже є менше десяти моделей з близько сорока.

 

 

Нагадаємо, зменшену копію частини Замостя (яку тоді називали найбільшим в Україні макетом частини міста) презентували 11 вересня 2020 року.  Подію присвятили 150-річчю створенню залізниці у місті, яка зв’язала Вінницю з іншими населеними пунктами.

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: У Вінниці презентували мініатюрну модель частини Замостя 50-х років минулого століття. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.